Зборівська районна рада

Офіційний веб-сайт

Пошук

Останні коментарі

Зараз на сайті

На сайті 11 гостей та відсутні користувачі

Вівторок, 06 березня 2018 12:41

Рішення № 446 Про програму проведення заходів, направлених на запобігання та ліквідацію африканської чуми свиней в Зборівському районі на 2018 рік

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ukraina gerb  

 ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

 ДВАДЦЯТЬ   ДЕВ′ЯТА    СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 06 березня 2018 року                                                                             446.

м. Зборів

Про програму проведення заходів,

направлених на запобігання та

ліквідацію африканської чуми свиней

в Зборівському районі на 2018 рік

Розглянувши подання районної державної адміністрації від 26 лютого 2018 року № 67-од, враховуючи рекомендації президії районної, відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Зборівська районна рада

В И Р І Ш И Л А:

   1. Затвердити програму проведення заходів, направлених на запобігання та ліквідацію африканської чуми свиней в Зборівському районі на 2018 рік (додається).

2. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії районної ради з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та екології.

Голова районної ради                         Б.І.Максимів

Олійник Л.В.

Парацій О.З.

Горба Л.В.

                                                                                                     Додаток

                                                                                                        до рішення районної ради

                                                                                                   від 06 березня 2018 року № 446

ПРОГРАМА

проведення заходів, направлених на запобігання та ліквідацію африканської чуми свиней в Зборівському районі на 2018 рік

І. ПАСПОРТ Програми

1 Ініціатор розроблення Програми Зборівське районне Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області

2

Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення програми

закони України «Про місцеві державні адміністрації», «Про ветеринарну медицину», Інструкція щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней від 05.03.2014 р. №81, «План спільних оперативних дій служб, які у випадку спалаху африканської чуми свиней на території Тернопільської області будуть задіяні у проведенні заходів з локалізацією джерела збудника та ліквідації захворювання», затверджений рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації від 05.10.2016р.
3 Розробник Програми Зборівське районне Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області
4 Співрозробники Програми Зборівська районна державна адміністрація
5

Відповідальний виконавець

Програми

Зборівська районна державна лікарня ветеринарної медицини, Зборівське районне Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Зборівська райдержадміністрація
6 Учасники Програми Зборівське районне Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Зборівська райдержадміністрація
7 Терміни реалізації Програми 2018 рік
8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

(для комплексних програм)

районний бюджет

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів,

необхідних для реалізації програми,

Усього:

73 тис 400 грн

кошти районного бюджету 73 тис 400 грн.
кошти не бюджетних джерел -

ІІ. ВСТУП

Програма розроблена відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05 березня 2014 року №81.

ІІІ. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

Програма направлена на забезпечення епізоотичного благополуччя і одержання якісної та безпечної сировини і продукції тваринного походження – одне з найважливіших завдань служби ветеринарної медицини району.

Згідно з офіційними повідомленнями Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) з початку 2017 року африканську чуму свиней (АЧС) зареєстровано у країнах світу: Кот-д’Івуарі, Республіці Чад, Російській Федерації (РФ), Польщі, Литві, Латвії, Естонії, Молдові, Кенії та Україні.

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні продовжує залишатися надмірно складною.

Станом на 01 лютого 2018 карантин продовжує діяти у 37 неблагополучних пунктах по АЧС – в 15 областях України (Рівненській (7), Харківській (6), Луганській (5), Одеській (3), Кіровоградській (3), Донецькій (3), Чернівецькій (3), Київській (1), Миколаївській (1), Закарпатській (1), Полтавській (1) Запорізькій (1) та Тернопільській (2).

В грудні 2017 року в нашому районі зареєстровано 2 неблагополучних пункти по АЧС. На сьогоднішній день заходи щодо ліквідації хвороби завершені та оголошено про зняття карантину.

Разом з тим, продовжує існувати потенційна небезпека розповсюдження збудника африканської чуми свиней по території України.

Сьогодні на території Зборівського району проводяться профілактичні заходи щодо попередження занесення збудників африканської чуми свиней.

В Зборівському районі нараховується 14897 голів свиней, з них в громадському секторі - 3101 голова, в індивідуальному секторі - 11796 голів.

На базі установ державної служби ветеринарної медицини району створено мобільну групу швидкого реагування на випадок виникнення або підозри захворювання на африканську чуму свиней.

Проводяться тренінги, семінари-навчання щодо дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму свиней. До участі у семінарах-навчанні долучено всіх фахівців ветеринарної медицини району, запрошені зацікавлені служби та власники свиногосподарств, що можуть бути задіяні при організації та проведенні заходів щодо локалізації та ліквідації осередків інфекції.

Одним з основних методів профілактики африканської чуми свиней є дотримання закритого режиму роботи та профілактичні щеплення поголів’я свиней в спеціалізованих господарствах різної форми власності проти класичної чуми.

ІV. ОСНОВНА МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою Програми є недопущення занесення збудника африканської чуми свиней, а в разі виникнення даного захворювання на території району своєчасно та організовано провести заходи, спрямовані на ліквідацію АЧС в неблагополучному пункті.

В разі виникнення АЧС в населеному пункті потрібно поставити карантинні поліцейсько-ветеринарні пости як мінімум в’їзд та виїзд, на яких повинні бути цілодобові чергові в будь-яку погоду. Для цього потрібно значні фінансово – матеріальні ресурси.

Для повноцінної роботи поліцейсько-ветеринарних постів необхідно палатки для чергових, столи, крісла, шлагбауми, дезбар’єри, дезкилимки, контейнери для зберігання вилучених продуктів харчування та сировини, контейнери для приготування дезрозчину, ранцеві оприскувачі, засоби освітлення, харчування, біотуалети, спецодяг та спецвзуття, рукомийники, засоби особистої гігієни, інвентар (лопати, віники, сокири, бензопили), деззасоби, пально-мастильні матеріали, знаки обмеження дорожнього руху.

V. НАПРЯМКИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Витрати, пов’язані з виконанням даної Програми, здійснюються в межах загальних асигнувань районного бюджету на відповідні цілі.

Передбачення потреби коштів на придбання інвентаря та необхідних матеріалів.

                                                                                                     

№ з/п Назва інвентаря Кількість Ціна за одну умовну одиницю (грн.) Загальна сума (грн.)
1. палатки 2 шт. 12 тис грн. 24 тис грн.
2. столи 2 шт. 500 грн. 1000 грн.
3. крісла 8 шт. 100 грн. 800 грн.
4. дезбар’єри (50 м. стальної труби діаметром 108 мм.) 2 шт. 1 м.п.250 грн. 12 тис 500 грн.
5. контейнери 2 шт. 700 грн. 1 тис 400 грн
6. засоби освітлення (генератори, проводка) 2 шт. 6 тис грн. 12 тис грн.
7. біотуалети 2 шт. 3 тис грн. 6 тис грн.
8. одноразові протичумні костюми 200 шт. 50 грн. 10 тис грн.
9. мотузки для фіксації тварин 100 м. 1 м. 5 грн. 500 грн.
10. засоби обігріву (буржуйки) 2 шт. 2 тис грн. 4 тис грн.
11. Стелажі 60 м3 3 20 грн. 1 тис 200 грн.
ВСЬОГО: 73 тис 400 грн.

VІ. ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ І ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ ТА РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ

Забезпечення виконання  Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней

- забезпечення продовольчого ринку району якісною продовольчою продукцією тваринництва;

- покращення якості тваринницької сировини у ветеринарно – санітарному відношенні для промислової та технічної переробки ;

- створення передумов для покращення довкілля.

VIІ. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

Ініціатором, організатором Програми є Зборівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, відповідальним виконавцем Програми є Зборівська районна державна лікарня ветеринарної медицини.

Керуюча справами районної ради                           Л.В.Горба

Прочитано 664 разів
WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

Прокоментувати:

Поля позначені зірочкою (*) обов'язкові для заповнення.