Зборівська районна рада

Офіційний веб-сайт

Пошук

Останні коментарі

Зараз на сайті

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

Вівторок, 06 березня 2018 12:25

Рішення № 443 Про програму соціально- економічного та культурного розвитку району на 2018 рік

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ukraina gerb  

 ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

 ДВАДЦЯТЬ   ДЕВ′ЯТА    СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 06 березня 2018 року                                                                           443.

м. Зборів

Про програму соціально-

економічного та культурного

розвитку району на 2018 рік

         Розглянувши клопотання Зборівської районної державної адміністрації від 26 лютого 2018 року № 58-од, враховуючи рекомендації президії районної ради, керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Зборівська районна рада    

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік (додається).
  2. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій району, міському, селищному та сільським головам забезпечити виконання завдань, визначених програмою соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік.
  3. Контроль за виконанням рішення доручити постійним комісіям районної ради.

Голова районної ради                           Б.І. Максимів

Олійник Л.В.

Башуцький В.В.

Горба Л.В.

 

                                                                                                                       Додаток

                                                                                                       до рішення районної ради

                                                                                                   від 06 березня 2018 року № 443

П Р О Г Р А М А

соціально-економічного та культурного розвитку

Зборівського району на 2018 рік

Зборів 2018
Вступ

Проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік (далі – Програма) розроблено районною державною адміністрацією відповідно до вимог статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України».

Програма базується на аналізі соціально-економічної ситуації, що склалася у попередні роки, прогнозах, які враховують стан розвитку галузей господарства району, а також зовнішніх та внутрішніх чинниках. Вона визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку району на 2018 рік, а також комплекс заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реформування реального сектору економіки та соціальної сфери, підтримку найуразливіших верств населення, недопущення стрімкого зростання рівня безробіття, створення умов для економічного зростання та підвищення реальних доходів громадян.

Програма розроблена на основі пропозицій управлінь, відділів, інших структурних підрозділів районної державної адміністрації, регіональних підрозділів територіальних органів виконавчої влади, підприємств і установ району, статистичних даних про розвиток району за попередні роки.

У Програмі здійснено аналіз тенденцій економічного і соціального розвитку району протягом 2017 року, визначено пріоритетні напрями та завдання економічного і соціального розвитку району на 2018 рік, представлені прогнозні показники соціально-економічного розвитку району в цілому та в розрізі окремих галузей, перелік районних програм, реалізація яких здійснюватиметься у 2018 році, які відображають наміри структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, виконавчих комітетів базових рад, а також підприємств, організацій і господарств району щодо результатів їх діяльності у наступному році.

В основу Програми покладені основні завдання і положення, визначені Стратегією розвитку Тернопільської області на період до 2020 року та Планом заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Тернопільської області на період до 2020 року (затверджений рішенням Тернопільської обласної ради від 02 серпня 2017 року №694).

У Програмі передбачений комплекс завдань та заходів, спрямованих на розвиток основних галузей виробничої та соціальної сфери району.

Методологічною основою розроблення Програми є: Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та постанова Кабінету Міністрів України від
26 квітня 2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

Головною метою Програми на 2018 рік є зростання добробуту населення району на основі забезпечення розвитку реального сектору економіки, створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, підтримки малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, скорочення рівня безробіття, дотримання законодавства про працю, впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, покращення якості надання соціальних послуг, реалізації районних програм розвитку.

Виконання визначених у Програмі завдань та заходів стане вагомим підґрунтям для економічного зростання, нарощення податкової бази району, збільшення реальних доходів населення, забезпечення соціальних гарантій та сприятиме досягненню головної мети Програми.

Враховуючи результати аналізу сильних та слабких сторін району, визначено наступні пріоритетні напрямки розвитку району на 2018 рік:

-            розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення;

-            підвищення конкурентоспроможності регіону;

-            розвиток сільських територій.


І. АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ ЗА 2017 РІК

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 1: Розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення

  1. 1.1. Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

В галузі охорони здоров’я району функціонує 77 лікувально-профілактичних закладів, з них: 59 фельдшерських пунктів та 4 фельдшерсько-акушерських пункти, 10 амбулаторій, 2 дільничні лікарні, Зборівська центральна районна лікарня та Залозецька номерна районна лікарня №2. Лікувально-профілактичну роботу у даних закладах здійснюють 117 лікарів, 279 працівників середнього медичного та 197 – молодшого медичного обслуговуючого персоналу, інших. Залишаються не укомплектованими сімейними лікарями Перепельницька, Оліївська та Кокутківська АЗПСМ. У лікувальних закладах функціонують 222 ліжка у звичайних та 69 – у денних стаціонарах. Забезпеченість ліжками у звичайних стаціонарах становить 53,8 на 10000 населення (2016 р – 57,7), у денних стаціонарах – 16,77 на 10000 населення. За 12 місяців 2017 року народилось 351 немовля (показник народжуваності на 1000 населення склав 8,5), померло 736 осіб, показник смертності – 17,8, природний приріст - 9,3. Зафіксований 1 випадок смерті дитини віком до 1 року життя, випадків материнської смертності не було. В районі зареєстровано 74035 захворювань. На першому місці – захворювання органів кровообігу, на другому місці – захворювання органів травлення, на третьому місці – захворювання органів дихання. За 12 місяців 2017 року в районі зареєстрована захворюваність туберкульозом на 100 тис. населення складає: 17 – абсолютне число, 41,5 - показник. Відсоток деструктивних форм – 4 випадки, що становить 26.7 %. Захворюваність онкопатології на 100 тис cкладає: 146 – абсолютне число, 352,1 - показник , в тому числі 25 випадків занедбаних форм, 17,4% - показник.

На утримання установ охорони здоров’я Зборівського району на 2017 рік затверджено кошти в сумі 43 673 466 грн, що в перерахунку на 1 жителя складає 1059,44 гривень на рік. За 12 місяців профінансовано 43 673 466 гривень. Вартість 1 ліжкодня на медикаменти – 9 грн 77 коп та 6 грн 32 коп на харчування.

Проведено ряд заходів по удосконаленню амбулаторно-поліклінічної допомоги. Рішенням сесії Зборівської районної ради від 16.07.2013 року №352 утворено комунальний заклад «Зборівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», затверджено його статут, структура та штатна чисельність закладу. Функціонування та фінансування даного закладу впроваджено з 1 квітня 2014 року. Лікарями ЗПСМ обслуговується 95,6% жителів району. В районі працює 19 сімейних лікарів, забезпеченість якими становить 4,08 на 10 тис. населення.

В медичних установах району господарська діяльність спрямована на впровадження енергозберігаючих заходів: по мірі зношення ламп розжарювання старого зразка проводиться заміна на більш ефективні, енергозберігаючі. За 12 місяців 2017 року в КЗ «ЗР ЦПМСД» Зборівської районної ради 10 АЗПСМ забезпечено комп’ютерами в рамках реформування первинної ланки надання медичної допомоги. Проведено капітальний ремонт фельдшерського пункту села Вовчківці із заміною на металопластикові 3-х вікон, 2-х вхідних дверей, 1 міжжкімнатні двері, проведено ремонт підлоги, придбано електрокардіограф. В Зборівській центральній районній лікарні проведено заміну на металопластикові 19 вікон, придбано лапароскопічну стійку та 2 автоклави.

1.2. Доступність та якість послуг у сфері освіти

В районі у 2017 році функціонувало 37 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 1 гімназія, 1 навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-дитячий сад», 13 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 13 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, 11 загальноосвітніх шкіл І ступеня, два позашкільні навчальні заклади: Зборівський районний центр дитячої та юнацької творчості (далі – Зборівський РЦДЮТ), Зборівська дитячо-юнацька спортивна школа (далі – Зборівська ДЮСШ).

У загальноосвітніх школах (далі – ЗОШ) району навчається 2748 учнів (з них: у міській місцевості – 1010, у сільській – 1738 учнів). Індивідуальною формою навчання охоплено 8 дітей з особливими освітніми потребами.

В районі діє 8 дошкільних навчальних заклади та група у навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-дитячий сад». У дошкільних установах району виховувалося 650 дітей віком 3-6 (7) років). Навчально-виховний процес у 2017 році здійснювали 582 педагогічних працівники, з них: 543 – вчителі, 8 – вихователів групи продовженого дня, 21 педагог-організатор, 6 практичних психологів, 4 соціальних педагоги.

Для функціонування навчальних закладів та установ відділу освіти виділено на 2017 рік коштів в сумі 79697802 гривень. З них – витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату затверджено в сумі 68425557 гривень. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв виділено 8265321 гривень, видатки на продукти харчування становлять 1176990 гривень, решта коштів спрямовано на обслуговування шкільних автобусів та на мінімальну потребу інших господарських витрат.

Всього передано Зборівською міською та сільськими радами на утримання загальноосвітніх шкіл 1012648 гривень, з них на поточні видатки в сумі 386130 гривень та на капітальні – 455390 гривень.

В 2017 році виготовлено 11 проектно-кошторисних документацій для проведення капітальних робіт та реконструкцій навчальних закладів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України виділено 236000 гривень для проведення капітального ремонту ЗОШ І-ІІ ст. с. Ярчівців та підвального приміщення Зборівської української гімназії ім. Р. Завадовича. З районного бюджету виділено 309916 гривень на капітальний ремонт ЗОШ І-ІІІ ступенів сіл Загір’я та Олієва. Проводиться закупівля обладнання для відкриття дошкільного відділення у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Млинівців за сприянням Млиновецької сільської ради, завдяки якій повністю проведено реконструкцію частини приміщень даного навчального закладу.

Для придбання шкільного автобуса на умовах співфінансування виділено 1690000 гривень.

Для підвезення учнів та вчителів до місць навчання і праці й додому задіяно 12 шкільних автобусів. Ними організовувалось підвезення 698 учнів, що склало 84% від тих, що проживають за межею пішохідної доступності, та 61 педпрацівник (23 %). Всі інші перевезення 164 учнів по маршрутній мережі району здійснюються рейсовими автобусами та приватними перевізниками..

У 25 школах І-ІІІ, І-ІІ ступенів та 1 ЗОШ І ступеня за рахунок бюджетних коштів організовано харчування учнів 1-11 класів (з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), для учнів 1-4 класів з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а згідно рішення районної ради у загальноосвітніх та дошкільних начальних закладах – і дітей демобілізованих бійців АТО, добровольців та призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період. Харчування всіх інших учнів здійснювалось за рахунок батьків, спонсорів за умови дотримання чинного законодавства. Загалом усіма видами харчування охоплено 2077 (76%) учнів, з них 2003 (73%) – гарячим харчуванням.

1.3. Ефективність ринку праці та соціальної сфери

Основним завданням у даній сфері було і залишається виконання законів України, направлених на соціальний захист населення району шляхом надання різного роду державних соціальних допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, пільг та субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, забезпечення компенсаційними виплатами інвалідів на бензин, технічне обслуговування та ремонт автомобіля, вартості санаторно-курортного лікування, компенсацій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, матеріально-побутового та соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, а також соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, дотримання законодавства про працю.

Моніторинг та аналіз соціально-трудових відносин в районі показав, що середньомісячна заробітна плата за січень-грудень 2017 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 90,4 відсотка.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району відсутня.

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 21 засідання, обстежено діяльність 190 суб’єктів господарської діяльності, в яких перебувають у трудових відносинах 235 найманих працівників. Як результат роботи – укладено 220 трудових договорів (з повідомленням Державної фіскальної служби).

Проводиться засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому заслуховуються керівники підприємств, установ, організацій району, в яких спостерігається низький рівень заробітної плати. В 2017 році проведено 7 засідань, заслухано 11 керівників.

Спільно з контролюючими та правоохоронними органами проводяться контрольні заходи щодо дотримання трудового законодавства в питанні виплати заробітної плати та легальної зайнятості.

З початку року з метою підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів, дітей-інвалідів нараховано та виплачено компенсацій та державних соціальних допомог різних видів 5109 заявникам на суму 92375,8 тис. гривень.

Кількість користувачів субсидією складає 10223 сім’ї на житлово-комунальні послуги та 366 – на придбання твердого палива та скрапленого газу. Нараховано субсидій за житлово-комунальні послуги на суму 132685,2 тис. гривень, для придбання твердого палива – 978,7 тис. гривень.

Взято на облік 28 осіб (14 сімей), які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, з них 3 пенсіонери, 1 інвалід, 11 працюючих, 13 дітей.

Станом на 1 січня 2018 року щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, отримують 5 родин. Нараховано допомог на суму 117,7 тис. гривень.

Проведено 638 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян-заявників з метою підтвердження їх права на одержання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, 214 обстежень по житлових субсидіях та 37 обстежень щодо факту проживання заявника з інвалідом 1-2 груп психічного захворювання. Перевірено 2404 справи одержувачів різних видів соціальних допомог та житлових субсидій, виявлено 29 порушення на суму 100229,98 гривень.

Станом на 1 січня 2018 року до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги у Зборівському районі, включено інформацію про 13104 особи, яким надаються різні види пільг. Прийнято розрахунки від підприємств – надавачів комунальних послуг за пільгові категорії населення на суму 4539,0 тис. гривень. Проведено відшкодування коштів в сумі 4165,7 тис. гривень, в тому числі заборгованість минулого року 1159,9 тис. гривень. Заборгованість станом на 01 січня 2018 року становить 1594,8 тис. гривень. в тому числі за користування житлово-комунальні послуги – 1533,2,9 тис. гривень, пільговий проїзд окремих категорій громадян 61,6 тис. гривень.

Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачено компенсацій на 208.8 тис. гривень.

Для виготовлення протезно-ортопедичних виробів та технічних засобів реабілітації для інвалідів різних груп та категорій видано 741 направлення, видано 6 направлень на проходження інвалідами транспортної МСЕК для визначення потреби з забезпечення інвалідів пільговими автомобілями.

З метою підтримки здоров’я інвалідів, інвалідів війни та ветеранів війни в санаторно-курортних закладах оздоровлено впродовж року 20 осіб, в тому числі 5 учасників АТО.

Виплачено компенсацію за невикористані санаторно-курортні путівки 12 інвалідам війни на суму 4730 гривень.

Одноразову матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету надано 32 інвалідам та 8 малозабезпеченим особам на суму 26213 гривень.

Забезпечено своєчасну виплату щорічної одноразової допомоги до Дня Перемоги 1921 ветерану війни на загальну суму 1354,7 тис. гривень у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України в межах видатків, які затверджені Законом України «Про державний бюджет на 2017рік».

У ході здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства України під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій перевірено 1897 пенсійних справ, з них – 519 новопризначених, 608 справ на поховання та 770 пенсійних справ, за якими здійснено перерахунок пенсії, виявлено 3 порушення, складено відповідні акти.

Проведено аналіз роботи із зверненнями громадян. За звітний період з письмовими зверненнями до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації звернулося 42 громадяни, зокрема: через районну державну адміністрацію – 28; безпосередньо до управління – 11 звернень; 3 звернення надійшло через департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

На особистому прийомі побувало 323 відвідувачі, 51 громадянин звернувся на «гарячі» телефонні лінії. Згідно графіка прийому, керівниками і головними спеціалістами сектору прийому заяв та документів відділу адресної соціальної допомоги управління проводяться виїзні прийоми громадян за місцем їх проживання, за рік здійснено виїзд у 22 сільських рад району, де прийнято 65 громадян.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011року № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», в управлінні затверджено Порядок доступу до публічної інформації, розпорядником якої є управління. Впродовж року надійшло 7 запитів на публічну інформацію. З них 4 від громадської організації та 3 – від фізичних осіб.

Працівниками управління через засоби масової інформації постійно проводиться роз’яснювальна робота з питань соціального захисту населення та звернень громадян. Так, у районній газеті “Зборівська дзвіниця” надруковано 16 статей консультативного характеру, проведено виступ по радіомовленню, 2 зустрічі з громадськістю.

1.4. Доступність послуг у сфері культури

У районному бюджеті на 2017 рік було передбачено 9 млн 643тис гривень для галузі культури, з них – на заробітну плату працівникам культури було виділено 8 млн 915 тис гривень. Заборгованості по виплаті заробітної плати немає.

При плані платних послуг 83791 гривень, протягом 2017 року отримано 1459 гривень – від централізованої бібліотечної системи, 1400 гривень – музею, 32932гривень – клубних закладів та 67170 гривень – дитячої музичної школи.

Впродовж 2017 року функціонувало 116 закладів культури, а саме: 63 – закладів клубного типу, 51 – бібліотечного, 1 – початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (Зборівська дитяча музична школа), 1 – районний комунальний історико-краєзнавчий музей «Зборівська битва».

З метою покращення та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району, підготовки до опалювального періоду 2017-2018 років, зменшення втрат теплової енергії, економії коштів та впорядкування витрат на оплату енергоносіїв впродовж поточного року проведено наступні заходи, а саме замінено:

- 2 вікна у клубі села Годів на суму 4000 гривень;

- 1 двері у клубі села Годів на суму 2500гривень;

- 1 двері у Зборівській ДМШ на суму 3735гривень;

- 1 двері в клубі села Тустоголови на суму 9070гривень;

- 7 вікон, 2 дверей в клубі села Кальне на суму 54 935гривень;

- 5 вікон в клубі села Калинівка на суму 60 591гривень;

- 1вікно, 2 дверей в клубі села Красна на суму 29649гривень;

- 4 вікон, 3 дверей в клубі села Футори на суму 42 910гривень;

- 3 вікон, 3 дверей в клубі села Храбузна на суму 43 702гривень;

- 3 дверей в клубі села Манаїв на суму 35 997гривень;

- 1 вікно, 3 дверей в клубі села Гарбузів на суму 19 808гривень;

- 2 вікна, 3 дверей в клубі села Ярославичі на суму 46 400гривень.

- дах клубу села Метенів на суму 111.412гривень;

- дах клубу села Кабарівці на суму 436.420гривень;

- встановлено 2 УФО в будинку культури села Загір’я на суму 3600 гривень;

- встановлено 1 газовий конвектор у будинку культури села Жабиня на суму 8000 гривень;

- проведено 51 косметичний ремонт у закладах культури району на суму 10500 гривень.

В опалювальний період опалюється 115 закладів культури (100%). Газовим опаленням забезпечені 15 закладів культури, 4 заклади культури опалюється від центрального опалення, електрику використовує 54 заклади (з них: 2 – на індивідуальному електроопаленні (РБК, ПСМНЗ м. Зборів), у 12 – використовуються електричні конвектори, в 40 – електрокаміни, твердим паливом (дрова) – 42 заклади культури.

З 115 закладів культури постійно опалюється 37 закладів (32,17%), періодично – 38 закладів (33,04 %), частково – 40 (34,79 %).

Потреба в твердому паливі на опалювальний період 2017-2018 років складає 130 куб. м дров, заготовлено 110 куб. м дров.

Протягом 2017 року з метою покращення матеріально-технічної бази закладів культури району була проведена відповідна робота, а саме за рахунок спонсорської допомоги та коштів закладів культури було придбано:

-             акордеон для клубу села Кобзарівка на суму 18 тис гривень;

-             колонки, підсилювач для клубу села Йосипівка на суму 6 тис гривень;

-             світломузика для клубу села Годів;

-             встановлено огорожу біля будинку культури села Беримівці на суму 20 тис гривень;

-             ноутбук для районного будинку культури, на суму 6 тис. гривень;

-             багатофункціональний пристрій Canon для районного будинку культури на суму 5,9 тис гривень;

-             картридж для районного будинку культури на суму 1,9 гривень;

-             акумулятор для районного будинку культури на суму 2,7 гривень;

-             мікшерний пульт для районного будинку культури на суму 25,0 тис гривень;

-             3прожектори для районного будинку культури на суму 1,2 гривень.

Станом на 1 січня 2018 року книжковий фонд бібліотек становить 287786 примірників книг. Бібліотеками Зборівської централізованої бібліотечної системи було видано 320319 примірників документів, середньорічна кількість читачів бібліотек – 15277.

В 2017 році музей «Зборівська битва» відвідало 6261 особа, проведено 416 екскурсій, кількість предметів основного фонду становила 2 539 штук.

В Зборівському районі функціонує 16 освітньо-культурних комплексів на базі сільських будинків культури, 1 культурно-дозвіллєвий комплекс на базі Зборівського РБК, 2 поліфункціональних заклади культури (клуб та бібліотека) в селах Нестерівці та Гукалівці, котрі виконують помітну культурно-дозвіллєву функцію.

В районі функціонує 253 клубних формувань, з них: 232 аматорських художніх колективи, 6 – любительських об’єднань, 1 – фізкультурно-оздоровче, 14 - інших. Протягом 2017 року працівниками закладів культури клубного типу було проведено 3156 масових заходів, на яких були присутні 131666 осіб.

9 колективів носять почесне звання «народний», 2 – «зразковий».

В районі зареєстровано 6 умільців, яким присвоєно звання «Майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва», які займаються виготовленням виробів з каменю, художнім ковальством та вишивкою. Нараховується 169 умільців образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, з них: 134 вишивальників нитками і бісером, 3 різьб’ярі, 29 – інших видів (живописців-19, макраме – 7, виготовлення ляльок – 10), інформація про яких зібрана та упорядкована у відділі культури і туризму райдержадміністрації.

1.5. Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

Основними завданнями у галузі культури і спорту є постійне підвищення рівня здоров’я, фізичного та духовного розвитку населення, виконання завдань районних програм у даній сфері.

З районного бюджету на утримання ФСТ «Колос» у 2017 році виділено 230 тис гривень.

Станом на 01 січня 2018 року (згідно попередніх даних) в районі налічується 102 спортивні споруди (на 2 менше порівняно зі станом на 01.01.2017 року в зв’язку з тим, що у 2017 році зменшилась кількість навчальних закладів на 2 одиниці, а саме: ліквідовано ЗОШ І ступеня с. Білокриниця та ЗОШ І ступеня с. Тростянець через відсутність контингенту учнів), а саме: 1 стадіон, 26 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням, 8 спортивних майданчиків з нестандартним тренажерним обладнанням, 13 футбольних полів, 13 спортивних майданчиків, 7 стрілецьких тирів, 17 спортивних залів площею не менше 162 м2, 16 спортивних приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 1 тенісний корт. На стадіоні «Колос» проведено поточний ремонт адміністративного будинку. На реконструкцію спортивного майданчика з встановленням спортивних тренажерів з державного бюджету виділено 682 тис. гривень, з місцевого бюджету – 20,5тис. гривень, у вересні 2017 року – ще 250 тис. гривень. В районі всі спортивні споруди (футбольні поля, спортивні ігрові майданчики) передані на баланс базових рад, а також в комунальну власність району, які знаходяться на території загальноосвітніх шкіл.

В районі діє дитячо-юнацька спортивна школа (далі – ДЮСШ), на її утримання в 2017 році з районного бюджету виділено 550 тис. гривень, з них – на придбання спортивного обладнання та інвентаря витрачено 10 тисяч гривень, на навчально-спортивну роботу – 50 тисяч гривень. На придбання спортивного обладнання та інвентаря було витрачено 13 тисяч гривень, на навчально-спортивну роботу – 22 тисячі гривень, спортивної бази і адмінприміщень не має, орендує кабінет 17 м2 в приміщенні районного ФСТ «Колос».

У 2017 рік у дитячій юнацько-спортивній школі (далі – ДЮСШ) навчалося 167 учнів, працює 13 груп з двох видів спорту: футбол, легка атлетика. В сільській місцевості функціонує 7 груп, в яких тренуються 90 учнів, наявні 8 ставок тренера-викладача, працюють 5 штатних тренерів, 3 ставки вакантні через відсутність фінансування.

Дирекція та тренери-викладачі ДЮСШ допомагають методично і практично вчителям фізичної культури ЗОШ району, беруть участь в методоб’єднаннях, допомагають в проведенні спортивних змагань в підготовці дітей до обласної спартакіади школярів Тернопільщини.

Роботу спортивної школи було заслухано на колегіях відділу освіти райдержадміністрації.

Учні ДЮСШ приймали участь в усіх змаганнях серед спортивних шкіл, у змаганнях під егідою управління з питань фізичної культури та спорту, а також в спортивних іграх учнівської молоді Тернопільщини на Всеукраїнських змаганнях за збірну області

У 2017 році юнаки 2002 року народження і молодші стали срібними призерами чемпіонату області (тренер Наконечний М.Л.). Команда дівчат 2000 року народження стала срібним призером чемпіонату області (тренер Покиданець Г.Г.).

Вихованці тренера-викладача з легкої атлетики Небельского В.Р. є чемпіонами і призерами обласних змагань в різних вікових групах, а також його учні виступають за команду Тернопільської області. У командному заліку на чемпіонаті області команда виборола ІІ місце з легкоатлетичного кросу, ІІІ місце з легкої атлетики «Хто ти майбутній олімпієць». Дві учениці Зборівської ДЮСШ (Рава Уляна та Антонюк Андріана) у 2017 році вступили у Львівське державне училище фізичної культури на відділення легкої атлетики, входять до збірної Тернопільської області. Двоє наших вихованців після закінчення педуніверситету прийняті на роботу у спортивну школу. В Зборові щорічно проводиться Всеукраїнський турнір з легкої атлетики «Зборівська битва».

Вихованці тренерів-викладачів з футболу Забитівського М.М. та        Дениса В.Є.. виступають в чемпіонаті обласної дитячо-юнацької футбольної ліги. В чемпіонаті області з футзалу виступали двома віковими групами.               У 2017 році у селищі Залізцях проведено міжобласний турнір з футболу серед юнаків 2003 року народження та молодші.

Одним з важливих напрямків роботи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади є сприяння розвитку фізичної культури і спорту, пропаганда здорового способу життя, залучення сільських громад, зокрема, дітей і молоді до занять фізкультурою і спортом. Серед основних спортивних заходів, які проведені згідно плану у 2017 році:

- спортивно-масові заходи з нагоди Дня захисту дітей та під час функціонування пришкільних денних таборів «Веселі старти» 1 червня 2017 року;

- проведення районних та участь у фінальних XXVII змаганнях сільських спортивних ігор Тернопільщини 9 липня 2017 року у смт. Скалат, Підволочиський район;

- турнір «Кубок Зборівського району з пейнтболу серед молоді, присвячений 75-й річниці створення УПА»;

- проведення молодіжного військово-патріотичного вишколу з учнівською молоддю Зборівського району;

- районний турнір з футболу на перехідний кубок голови райдержадміністрації;

- чемпіонат району з футболу серед аматорських команд;

- проведення районних змагань за програмою ХХI Спортивних ігор учнівської молоді Зборівщини в 2016/2017 навчальному році;

- участь збірної команди району у міжнародних змаганнях з легкої атлетики в м. Седльце, Республіка Польща 19 вересня 2017 року;

- проведення районних змагань за програмою ХХIІ Спортивних ігор учнівської молоді Зборівщини в 2017/2018 навчальному році;

- спортивні змагання, естафети, присвячені державним святам.

На виконання заходів районної цільової соціальної програми підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки з районного бюджету витрачено 4,9 тис. гривень на програму «Молодь Зборівщини» на 2016-2020 роки – 41,5 тис. гривень.

У рамках згаданих програм проведено ряд заходів, зокрема:

- до Дня сім’ї та Дня матері – «Життя людини починається з родини» для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах (взяли участь 20 осіб, розповсюджено 100 плакатів та буклетів з питань розвитку та підтримки сім’ї);

- 01 червня 2017 року на стадіоні міста Зборова відбувся фізкультурно-спортивний захід для дітей «Веселі старти» (охоплено 200 дітей).

Згідно статистичних даних 2017 року, в районі проживає 4726 дітей віком від 7 до 17 років. Протягом літнього періоду 2017 року оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено 24,1% дітей від загальної кількості дітей шкільного віку, з яких 6,8% – забезпечено оздоровленням, 17,3% – відпочинком. Першочергову увагу приділено оздоровленню дітей пільгових категорій, з них: 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 124 дитини-інваліда, 150 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 233 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 204 талановитих та обдарованих дітей, 19 дітей учасників антитерористичної операції, 6 дітей з сімей учасників антитерористичної операції було оздоровлено за кордоном (2 дітей – Хорватія, 2 дітей – Угорщина, 2 дітей – Польща), а також 8 дітей учасників антитерористичної операції перебували на відпочинку в смт. Затока Одеської області.

Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації з початку 2017 року оздоровлено 89 дітей пільгових категорій за кошти, виділені з обласного бюджету, з них – 60 дітей в обласних таборах та 29 дітей в таборах Всеукраїнського значення, з них: 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 41 дитина з багатодітних сімей та 31 дитина з малозабезпечених сімей, 2 дитини, які перебувають на диспансерному обліку, 8 талановитих та обдарованих дітей. Діти пільгових категорій і надалі продовжать оздоровлення в державних підприємствах України «Міжнародний дитячий центр «Артек» та «Український дитячий центр «Молода гвардія» згідно розподілу путівок відділом сім’ї та молоді обласної державної адміністрації. Всі заяви про потребу в оздоровленні дітей пільгових категорій, які надійшли у відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації від батьків, розглянуті і позитивно вирішені.

На території району відповідно до єдиного обліку багатодітних сімей станом на 01 січня 2018 року проживає 663 багатодітні сім’ї, в яких виховується 2212 дітей, з них: 518 сімей, в яких виховується 3 дітей, 95 сімей – 4 дітей, 37 сімей – 5 дітей, 4 сім’ї – 6 дітей, 4 сім’ї – 7 дітей, 4 сім’ї – 8 дітей, 1 сім’я – 9 дітей. Із загальної кількості 614 багатодітних сімей є повними, 272 – молоді сім’ї.

Проводиться системна організаційна робота щодо забезпечення в повному обсязі всіх багатодітних сімей та дітей з цих сімей (віком від 6 років) посвідченнями батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту протягом 2017 року видано 62 посвідчення дітям з багатодітних сімей та 31 посвідчення батькам з багатодітних сімей.

Ведеться робота щодо підготовки документів жінок на присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Протягом 2008-2017 років указами Президента України присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 492 жителькам району, які народили та виховали до 8-ми річного віку п’ятеро дітей. Протягом 2017 року до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації звернулось 3 жінки щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Указом Президента України від 7 грудня 2017 року № 409/2017 «Про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 2 жінкам присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді з початку року в районі:

- забезпечено участь команди району в обласній тереновій грі для дітей та молоді «Легенда УПА» 12-14 травня 2017 року в селі Зеленче Теребовлянського району;

- проведено районний турнір з пейнтболу 25 червня 2017 року в селі Бліх, урочище Лоза спільно з молодіжною громадською організацією МНК;

- 23-25 червня 2017 року в лісовому урочищі «Бліх» з участю районної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу та громадської організації «Дике поле» проведено військово-патріотичний вишкіл учнівської молоді з участю 56 учнів району;

- 28-30 липня 2017 року в лісовому урочищі «Бліх» за участю районної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу та громадської організації «Дике поле» проведено військово-патріотичний вишкіл учнівської молоді, у якому взяли участь 50 учнів району;

- 27 липня 2017 року в селі Бліх спільно з молодіжною громадською організацією Молодіжний Націоналістичний Конгрес проведено турнір «Кубок Зборівського району з пейнтболу серед молоді, присвячений 75-й річниці створення УПА»;

- 12-13 вересня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 міста Зборова для учнів старших класів проведено вишкіл «Захисти свій дім»;

- 22 жовтня 2017 року з участю учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів села Мшанця та Гає-Розтоцького навчально-виховного комплексу проведено «Урок української звитяги» на базі історико-краєзнавчого музею с. Стіжок Шумського району та штабу УПА ВО «Північ» с. Антонівці Шумського району;

- забезпечено участь учнівської молоді району в обласному молодіжному патріотичному таборі в с. Антонівці Шумського району, присвяченого 75-річчю утворення УПА 13-14 жовтня 2017 року, охоплено 8 учнів.

Протягом 2017 року працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з учнями загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1 та №2 м. Зборова, І-ІІ ступенів с. Цебрів, с. Млинівці, с. Кальне та студентами Зборівського коледжу проведено 15 профілактичних заходів, а саме: тренінги на тему «Твоє майбутнє в твоїх руках», «СНІД – трагедія людства», бесіди «Здоровий спосіб життя», «Ми вибираємо здоров’я». В заходах взяли участь 340 осіб. Впродовж 20017 року проведено 3 семінари спільно зі Зборівським бюро правової допомоги, обговорено питання безоплатної правової допомоги для пільгових категорій населення. 23 лютого 2017 року спільно з ГО «Відродження нації» організовано одноденний семінар-тренінг для представників державних структур району на тему «Підвищення обізнаності з питань ідентифікації, перенаправлення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми в Зборівському районі». Учасниками тренінгу стали 17 спеціалістів, які відповідно до своїх функціональних повноважень зобов’язані надавати допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми. 19 травня 2017 року зі студентами Зборівського коледжу проведено «Лінійку пам’яті», приурочену Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу; 30 травня 2017 року – проведено бесіду «Шкідливість тютюнопаління на організм людини» (38 осіб). На веб-сторінці райдержадміністрації розміщуються соціальні реклами стосовно пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних тенденцій у молодіжному середовищі; 1 червня 2017 року в рамках заходів до Міжнародного Дня захисту дітей районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділами у справах сім’ї, молоді та спорту, культури та туризму, освіти, службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено масові спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи «Веселі старти». Понад 150 дітей із загальноосвітніх закладів Зборівського району взяли участь у 10 спортивних станціях - естафетах. По завершенню свята діти отримали грамоти, нагородну атрибутику і спортивний інвентар від Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». В червні 2017 року в пришкільних таборах ЗОШ I-III ступенів №1, №2 міста Зборова та Зборівської державної української гімназії ім. Р.Завадовича проведено тренінги з дітьми на тему «Свої права знай та про обов’язки не забувай!». Заходом охоплено 68 осіб. 15 серпня 2017 року працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд в дитячий офтальмологічний санаторій «Барвінок», хутір Манюки Зборівського району. Діти, які оздоровлюються у санаторії, взяли участь в інтерактивній грі «Маршрут безпеки», де отримали інформацію про шкідливий вплив алкоголю, куріння та наркотиків на організм людини. 22 -23 серпня проведено акцію «Готуємось до школи». В рамках акції 15 дітей отримали канцелярське приладдя (зошити). 08 жовтня 2017 року з нагоди Дня усиновлення працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністрації проведено екскурсійно-пізнавальну поїздку для прийомних сімей, сімей опікунів та піклувальників до Марійського духовного центру у с. Зарваниця Тернопільської області (охоплено 16 осіб). 29 листопада 2017 року проведено бесіду з членами сімей учасників антитерористичної операції щодо способів уникнення агресивної поведінки та методів запобігання агресії (9 осіб); 30 листопада 2017 року проведено бесіду зі студентами Зборівського коледжу ТДТУ ім. Івана Пулюя «Ні! Насильству» (охоплено 235 студентів); 01 грудня 2017 року до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом проведено інтерактивну гру «Маршрут безпеки» (охоплено 35 студентів); 4 грудня 2017 року спільно зі Зборівським районним сектором з питань пробації – семінар-тренінг «Життя без насильства» (охоплено 6 осіб – молодь засуджена до покарань без позбавлення волі); 7 грудня 2017 року з учнями Млиновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено семінар-тренінг «Твій вибір – твоє життя», участь взяли 23 учні; 8 грудня 2017 року проведено бесіду «Сім'я – простір без насильства» (охоплено 200 осіб – батьки студентів Зборівського коледжу ТДТУ ім. Івана Пулюя).

Протягом 2017 року працівниками Центру соціальними послугами охоплено 328 сімей (де виховується 596 дітей), які перебувають у складних життєвих обставинах. На соціальному супроводі перебували 78 сімей, з них 134 дитини. 5 грудня 2017 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено районний відбірковий тур ХХІІI фестивалю творчості дітей з особливими потребами «Повір у себе», учасниками якого були 20 дітей з особливими потребами. Усі діти-учасники районного фестивалю «Повір у себе» отримали подарунки та солодощі. 15 грудня 2017 року в приміщенні районного будинку культури спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районною організацією Товариства Червоного Хреста України проведено захід «Миколай приходить в кожен дім», яким охоплено 100 дітей кризових категорій, а також дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та з вимушено переміщених сімей. Діти переглянули святковий концерт та отримали подарунки. 16 грудня 2017 року 20 дітей кризових категорій взяли участь в перегляді новорічної казки, що відбулася в обласному театрі актора та ляльки. Усі діти отримали солодкі подарунки. 19 грудня 2017 року 20 дітей з особливими потребами взяли участь в ХХIІI обласному фестивалі творчості «Повір у себе». Усі діти – учасники фестивалю отримали подарунки. В ході благодійної акції «З турботою про дитину» 50 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки за сприяння районної організації Товариства Червоного Хреста України отримали іграшки. Протягом 2017 року 121 сім'я, яка перебуває на обліку в районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, отримала гуманітарну допомогу одягом та взуттям.

1.6. Житлово-комунальне господарство та енергозбереження

В районі функціонує шість підприємств, які здійснюють господарську діяльність у галузі житлово-комунального господарства, а саме: Зборівський район електричних мереж ВАТ «Тернопільобленерго», Зборівська дільниця Козівського управління по експлуатації газового господарства ПрАТ «Тернопільгаз», філія «Зборівський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», комунальні підприємства «Зборівський водоканал», «Зборів» та Залозецький комбінат комунальних підприємств.

На території району створено 9 об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Комунальними підприємствами проведено ремонт 0,6 км комунальних водопровідних мереж, здійснено промивку комунальних каналізаційних мереж міста Зборова.

В місті Зборів та селі Млинівці частково запроваджено роздільне збирання сміття (встановлено 120 контейнерів для збору пластику скла та паперу).

З метою забезпечення роботи інфраструктури району у зимовий період на сьогоднішній день підготовлено 6 одиниць техніки, заготовлено 142 тонни солі та 600 тонн піску.

Підприємствами електро-, газо та водопостачання розроблені та реалізовані заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період. Для підготовки газового господарства Зборівською дільницею Козівського управління по експлуатації газового господарства ПрАТ «Тернопільгаз» виконано робіт на суму 136 тис. гривень (проведені профілактичні ремонти всіх ГРС).

Зборівським районом електричних мереж ВАТ «Тернопільобленерго» замінено 10 електроопор, 4,14 км проводу, 271 ізолятор, підготовлено до роботи 6 резервних джерел живлення, проведено 67 км розчистки трас ліній електропередач від дерев, виконано капітального ремонту в електроустановках на суму 539,3 тис. гривень.

В Зборівському районі розроблений проект програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2020 роки та схвалений розпорядженням голови райдержадміністрації від 12 липня 2017 №325-од .

Санітарне очищення та захоронення твердих побутових відходів, що утворилися в результаті життєдіяльності населення міста Зборова та району, є однією з найгостріших екологічних проблем у сфері комунального господарства. Всього в районі нараховується 12 сільських сміттєзвалищ, переважна більшість яких перевантажена та експлуатується без правовстановлюючих документів з порушеннями санітарних та екологічних вимог.

У більшості населених пунктів не розроблено схем санітарного очищення. Водночас, через відсутність необхідного обладнання відходи не сортуються, порушується технологія їх захоронення, що призводить до забруднення навколишнього природного середовища. Через дефіцит коштів не проводяться роботи з будівництва та облаштування нових й існуючих полігонів і сміттєзвалищ.

Найбільш небезпечним є сміттєзвалище біля села Малашівці, що знаходиться у ІІІ поясі зони санітарної охорони Горішньо-Івачівського водозабору, який на 70% забезпечує питною водою потреби обласного центру. Обов’язкові для таких об’єктів геологічні та гідрологічні дослідження не проводились, водонепроникний екран основи сміттєзвалища не влаштовано.

Основними шляхами розв’язання екологічних проблем в районі є комплекс природоохоронних заходів, які мають здійснюватися у різних соціально-економічних і культурних сферах. Ці заходи пов’язані зі зменшенням шкідливого впливу на навколишнє природне середовище, забезпеченням раціонального використання природних ресурсів, ренатуралізацією природних комплексів, упровадженням схем оптимізації господарського освоєння території району що базуються на прийнятті екологічно обґрунтованих управлінських рішень з урахуванням позиції громадськості.

Враховуючи зміни, які розпочалися в бюджетній політиці держави, виникнення нових потенційних джерел фінансування, у зв’язку з інтеграцією України до структур Європейського Союзу, можливості залучення приватних інвестицій в окремі напрями природоохоронної діяльності, програмою передбачено диференційований підхід щодо фінансування.

1.8. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Протягом 2017 року вживались дієві практичні заходи щодо попередження виникнення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Протягом року районними службами цивільного захисту проведена відповідна робота з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повені, по виконанню заходів з попередження загибелі людей на водних об’єктах району, щодо протипожежного захисту лісів і сільськогосподарських угідь у весняно-літній пожежонебезпечний період, проведено навчання-тренування щодо готовності до роботи в осінньо-зимовому періоді; 9 засідань місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при районній державній адміністрації, на яких розглянуто 40 питань, що стосувались життєзабезпечення населення району, уточнено перелік об’єктів підвищеної небезпеки району, їх ідентифікацію і декларування безпеки. З метою організації навчання населення району з питань цивільного захисту та дій в умовах надзвичайних ситуацій у 2017 році підвищення кваліфікації керівних кадрів та фахівців у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області пройшли 46 осіб, що склало 84% від запланованого показника.

На виконання комплексної програми розвитку цивільного захисту Зборівського району на 2014-2017 роки, для створення та поповнення матеріального резерву на 2017 рік, в районному бюджеті були передбачені кошти в сумі 56,0 тис гривень.

Відповідно до розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 19 січня 2017 року №25-од «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Тернопільської області на 2017 рік», від 30 січня 2017 року №38-од «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Зборівського району на 2017 рік», 13-16 червня 2017 року на території району проводилося командно-штабне навчання Зборівської ланки Тернопільської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій щодо виконання завдань під час ускладнення погодних умов – сильні дощі (зливи), грози, град, вітер 22-28 м/с, пориви до 30-45 м/с.

З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з різким погіршенням погодних умов осінньо-зимового періоду 26-27 жовтня 2017 року проведено командно-штабне тренування з органами управління Зборівської ланки Тернопільської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту з виконання завдань під час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період 2017-2018 року.

Проводились засідання оперативного штабу координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при районній державній адміністрації, рішенням якої органи управління Зборівської ланки переведено в режим «надзвичайної ситуації».

В 2017 році здійснено комплексну перевірку 16 (100%) захисних споруд цивільного захисту.

Згідно переліку об’єктів, обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення підлягають 9 об’єктів підвищеної небезпеки, з яких 2 об’єкти обладнано системою раннього виявлення.

В районі функціонує 2 підрозділи місцевої пожежної охорони в селищі Залізці та в селі Озерна. Впродовж 2017 року на утримання та функціонування даних команд з бюджетів місцевого самоврядування використано коштів на суму 472,4 тис. гривень.

В районі за 2017 рік кількість пожеж зменшилася на 61% (45 пожеж проти 73 – у 2016 році). Загинуло 3 людини. Слід відзначити ріст кількості загиблих на воді, 4 людини – у 2017 році, проти 1 людини – у 2016 році.

Працівниками пожежно-рятувальних служб на пожежах врятовано матеріальних цінностей на суму 2,25 млн. гривень.

Протягом 2017 року на території району було виявлено та знешкоджено 317 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни проти 46 – у 2016 році.


СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 2: Підвищення конкурентоспроможності регіону

В районі здійснюють господарську діяльність 110 малих і середніх підприємств, де нараховується 1200 працюючих та 900 фізичних осіб-підприємців.

У сфері малого бізнесу працює кожний третій, зайнятий у районі.

Питома вага надходжень до зведеного бюджету району від діяльності суб’єктів малого підприємництва становить понад 40 відсотків, за 2017 рік очікується надходжень на 40,5 млн. гривень.

Рішенням сесії районної ради від 22 лютого 2017 року №245 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва Зборівського району на 2017-2018 роки.

При районній державній адміністрації створена рада з питань розвитку малого та середнього підприємництва (розпорядження голови райдержадміністрації від 10 травня 2017 року №203 «Щодо створення ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при районній адміністрації»).

Основними проблемами розвитку малого бізнесу є недостатня фінансова підтримка, значна тінізація малого бізнесу, низький рівень офіційної заробітної плати, велика кількість незареєстрованих працюючих.

Основним завданням у сфері інвестиційної політики в районі є збільшення обсягів залучення інвестицій в економіку району, в тому числі, для розвитку малого підприємництва.

Протягом 2017 року центром надання адміністративних послуг районної державної адміністрації надано 12813 консультації та 12679 адміністративних послуг.

Обсяг роздрібного товарообороту, включаючи громадське харчування, за 2017 рік склав 95 млн гривень, та становить 101% до рівня 2016 року.

Мережа закладів торгівлі району становить 256 об’єктів торгівлі.

Протягом 2017 року надано населенню району платних послуг на суму 38 млн. гривень, що становить 135,2% до відповідного періоду минулого року.

В районі функціонує мережа підприємств, що надають відповідні послуги населенню, а саме: перукарські, фотопослуги, будівництво та ремонт житла, ритуальні послуги (продаж ритуальної атрибутики), ремонт взуття, перевезення пасажирів, послуги таксі, пошиття одягу та головних уборів, столярні послуги, виготовлення металовиробів, виготовлення столярних виробів, послуги хімчистки, ремонт телерадіоапаратури, ремонт побутової техніки, технічного обслуговування автомобілів.

В районі проводиться робота, спрямована на зниження адміністравних бар’єрів для вступу нових суб’єктів господарювання на споживчі ринки. Зокрема, забезпечено виконання Закону України від 03.11.2016 №1728 «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким запроваджено мораторій на проведення органами держнагляду (контролю) планових та позапланових заходів зі здійснення держнагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. З метою зменшення адміністративного впливу на діяльність суб’єктів господарювання на споживчому ринку району, скасовано ряд розпорядчих документів, зокрема щодо граничних торгівельних надбавок на основні продукти харчування. На місцях проведення одноденної виїзної торгівлі, зокрема у місті Зборові та селищі Залізці, створено умови для забезпечення дотримання принципу рівних можливостей для всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

З метою захисту прав і свобод громадян у районі в 2017 році вивчались форми і методи профілактики правопорушень, підвищення ефективності оперативно-розшукових заходів та діяльність правоохоронних органів щодо захисту прав і свобод людини; залучення громадських організацій до контролю за дотриманням на території району конституційних прав громадян.

Службою у справах дітей спільно з суб’єктами профілактичної роботи систематично здійснюються заходи щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.

Службою у справах дітей спільно з правоохоронними органами, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти райдержадміністрації на території Зборівського району проведено такі державно-громадські операції:

- «Підліток. Зима. Канікули»;

- «Діти вулиці. Вокзал»;

- «Діти Тернопільщини проти насильства, бездоглядності, за духовність та сімейну злагоду»;

- Державно-громадська операція «Літо-2017»;

- Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

Під час вищезгаданих операцій проведено 25 профілактичних рейдів з метою запобігання негативних проявів у дитячому середовищі, запобігання дитячій бездоглядності та протидії рецидивній злочинності.

У 2017 році з метою реалізації політики енергоефективності та енергозбереження, скорочення обсягів споживання енергоносіїв в районі продовжуватиметься роз’яснювальна робота із споживачами щодо переваг державної фінансової підтримки енергоефективних проектів, які спрямовані на стимулювання населення до запровадження енергоефективних заходів. З метою проведення енергоефективних заходів в житловому секторі отримано 110 пільгових кредитів.

На виконання стратегії розвитку Тернопільської області на період до 2020 року та за сприяння Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році, а також за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в районі впроваджувалось ряд проектів, спрямованих на ,а саме:

- капітальний ремонт (утеплення фасадів, перекриття; заміна покрівлі, влаштування дашків входу) Оліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Оліїв Зборівського району Тернопільської області;

- капітальний ремонт даху ЗОШ І-ІІ ступенів в селі Серетець Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт приміщень дитячого яслі-садіку «Сонечко» (капітальний ремонт покрівлі) по вул. Шевченка, 9г в с. Озерна Зборівського району Тернопільської обл.

- капітальний ремонт покрівлі загальноосвітньої школи I-II cтупенів с. Цебрів Зборівського району Тернопільської області (покрівлі даху)

- капітальний ремонт приміщень загальноосвітньої школи I-II cтупенів с. Осташівці Зборівського району Тернопільської області (заміна вікон, дверей)

- капітальний ремонт корпусу №2 (утеплення фасаду) ЗОШ I-III ступенів в с. Озерна Зборівського району Тернопільської обл.

- капітальний ремонт ЗОШ І-ІІ ступеня по вул. Молодіжна, 13 в с. Ярчівці Зборівського району Тернопільської обл. (енергозберігаючі заходи).

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Гарбузів Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Кальне Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Футори Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Калинівка Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Манаїв Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Храбузна Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Ярославичі Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт - заміна вікон і дверей клубу в с. Красна Зборівського району Тернопільської області

- капітальний ремонт даху будівлі клубу в с. Кабарівці Зборівського району Тернопільської області ( Корегування документації )

- капітальний ремонт приміщення клубу в с. Метенів Зборівського району (Корегування кошторисної документації).

З метою формування сприятливих умов для активізації розвитку сфери туризму в Зборівському районі діє Стратегія розвитку туризму на 2016-2020 роки, затверджена рішенням сесії Зборівської районної ради від 23 вересня 2016 року №162 та районна програма розвитку туризму на 2016-2020 роки, затверджена рішенням сесії Зборівської районної ради від 25 лютого 2016 року №99, на яку протягом 2017 року виділено 10 тис. гривень, з них використано 6340 гривень на виготовлення буклетів та туристичної карти району (банер). Також, з метою популяризації туристичної привабливості району, впродовж 2017 року видано 200 примірників третього номеру часопису «Білий берег» та виготовлена сувенірна продукція (блокноти, магніти, брилки).

З метою популяризації туризму, створення позитивного іміджу району відділом культури і туризму райдержадміністрації зібрано інформацію про туристичну інфраструктуру Зборівщини, також протягом 2017 року регулярно оновлювалася інформація про туристичну інфраструктуру (заклади розміщення і сервісного обслуговування туристів; заклади харчування; підприємства та підприємців, що надають транспортні послуги; санаторії, готелі), яка була надана управлінню туризму Тернопільської обласної державної адміністрації. Крім того, оновлено відомості про стан будівництва готелів, туристичних комплексів, мотелів, кемпінгів, курортних закладів в районі.

В місті Зборові, біля Козацької могили, розміщено альтанку та зовнішню вбиральню для стоянок і короткочасних зупинок туристично-екскурсійних автобусів, автотуристів, де регулярно проводиться благоустрій.

30 березня 2017 року дирекція районного комунального історико-краєзнавчого музею «Зборівська битва» (далі – музей «Зборівська битва») представляла Зборівський район у столиці України на 23-ій Міжнародній виставці «Україна – подорожі та туризм, Uitt», на якій були виставлені на огляд фотографії туристичних об’єктів Зборівщини, також музеєм «Зборівська битва» представлені експонати, приурочені Зборівській битві 1649 року.

6 травня 2017 року працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації спільно із директором музею «Зборівська битва» взяли участь у відкритті літнього туристичного сезону в місті Бережани, на якому було представлено друковану продукцію із найбільш привабливими туристичними об’єктами Зборівщини, також музеєм «Зборівська битва» були представлені експонати, приурочені Зборівській битві 1649 року та сувенірна продукція.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації здійснює реалізацію та сприяє просуванню туристичних продуктів району на туристичних ринках шляхом прийняття участі у різного роду виставках, фестивалях, презентаціях.

На XVIІІ Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини», з метою пропагування та збереження обрядів, традицій, декоративно-ужиткового мистецтва, привернення уваги молоді, Зборівський район представляли умільці декоративно-ужиткового мистецтва та інші зборівчани.

Крім того, умільці декоративно-ужиткового мистецтва району приймали участь у аграрному святі «Свято файних мрій», обласному фестивалі «Цвіт вишиванки», у святкуванні 920-річчя від дня заснування міста Теребовля, у Козівському районному фестивалі «На хвилях Корси», у регіональному фестивалі народних ремесел «Тернопільські обереги» тощо.

Музеєм «Зборівська битва» запатентовано туристичну марку району, також виготовлену серію магнітів із туристично-привабливими об’єктами Зборівщини.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації проводить відповідну роботу з головами базових рад району, зокрема було надано інформацію про суть і значення сільського зеленого туризму в Україні та чому займатись сільський туризмом вигідно. На даний час на території Чернихівської сільської ради функціонує садиба «зеленого туризму» Чугрієва хата. Також, з метою сприяння у розроблення та впровадження нових туристичних продуктів та екскурсійних маршрутів у відділі культури і туризму райдержадміністрації розроблені туристичні маршрути по напрямках:

В даних маршрутах описано історію міста і сіл району, зібрано історичні та сучасні фотокопії об’єктів туристичної інфраструктури, які б могли зацікавити екскурсійні групи.

В межах краєзнавчої роботи в бібліотечних закладах району зібрано відповідну інформацію про туристичну привабливість кожного населеного пункту, також директором музею «Зборівська битва» створено відеофільми: «Розгадів і околиці під покровом Богородиці», «Роман Купчинський «І все село йому рідне».

З метою відвідування більшої кількості туристів на Зборівщині було проведено 3 фестивалі:

1) 15 січня 2017 року - календарно-обрядовий фольклор «Різдвяні гостини у Зборові». У заході взяли участь фольклорні колективи та вертепи району, також було проведено святкову солодку ярмарку, зібрані кошти передані волонтерам для потреб воїнів АТО. Також, під час проведення масових заходів у районі організовуються виставки та майстер-класи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва;

2) 13 серпня 2017 року – фестиваль духовної та патріотичної пісні «Білий Берег» у місті Зборові, у святкуванні якого прийняли участь народні аматорські колективи районного будинку культури та будинків культури сіл: Мшанець, Чернихів, Розгадів, а також Озернянської сільської і Залозецької селищної об’єднаних територіальних громад району; солісти, окремі виконавці, учасники художньої самодіяльності району. Крім того, на свято було запрошено колективи художньої самодіяльності з Козівського району, Палацу культури «Березіль» м. Тернопіль гурт «Долг», отець Брона, заслужений артист України В. Хлистун, Золочівський козацький Кіш «Заграва», Збаразького, Підгаєцького районів, міста Золочева.

Працівники сільських закладів культури активно долучилися до частування традиційними українськими стравами гостей та жителів міста. Також, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва була представлена виставка з виробами ручної роботи Handmade, а саме: вишиті рушники, ікони, картини, вироби з бісеру, дерева, паперової лози і мила та японської техніки канзаши тощо. Учасників нагороджено подяками за участь у фестивалі;

3) 9-10 вересня 2017 року у селі Дітківці Зборівського району відбувся етнофестиваль «Дітковецький», на якому творчу майстерність демонстрували майстрині з усієї України. Відбулася презентація етнографічного музею «Бабусина хата». Участь у фестивалі взяли фольклорні колективи, солісти, колективи з району та області. Проводилися майстер-класи, розваги для дітей та дорослих, відкриті козацькі турніри. Гостей свята частували смачною їжею.

2.5. Промисловість

Промисловими підприємствами району за 2017 рік реалізовано продукції на 173,7 млн гривень, що на 23,1%, або на 32,5 млн гривень більше, у порівнянні з 2016 роком, програмне завдання з реалізації продукції виконано на 116,8%. Підприємства продовольчого сектору забезпечили виконання завдання з реалізації продукції на 149,3%. Підприємства непродовольчого сектору виконали завдання на 101,7%.

 

2.6. Будівництво

На території району здійснюють будівельну діяльність 2 підприємства: ПП «Скала» та ФГ «Шапулів гай». За 2017 рік будівельними організаціями виконано будівельних робіт на суму 190 тис. гривень, що становить 5,5% до минулого року.

За рахунок усіх джерел фінансування за звітний рік підприємствами та організаціями різних форм власності очікується освоїти капітальних інвестицій на суму 43 млн гривень, що складає 107,5% до прогнозних завдань, найбільший відсоток становлять капітальні інвестиції за рахунок власних коштів підприємств, організацій та населення.

За 2017 рік очікується поступлення 100 тис. доларів США іноземних інвестицій. За рахунок всіх джерел фінансування буде введено в експлуатацію 4,0 тис м2 житла.

2.7. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

Питання залучення інвестицій в галузі економіки є одним із важливих напрямків соціально-економічного розвитку району. Постійно проводиться відповідна робота, спрямована на забезпечення інвестування економіки району:

- розроблена та діє веб-сторінка райдержадміністрації офіційного веб-сайту облдержадміністрації, де розміщується інформація про стан соціально-економічного розвитку району;

- підготовлено ряд презентаційних матеріалів по району;

- сформовано перелік інвестиційно-привабливих об’єктів та земельних ділянок;

- щороку поновлюється інвестиційний паспорт району.

На даний час в районі реалізуються два проекти за участю вітчизняних інвесторів:

- «Реконструкція приміщення з вирощування птиці (курчат бройлерів)» у м. Зборів, де кошторисна вартість проекту становить 1500,0 тис гривень;

- «Будівництво забійного цеху птиці» у м. Зборів, кошторисна вартість проекту становить 1500,0 тис гривень.

Також, одним із джерел фінансування інвестиційних проектів у 2017 році є залучення коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Зовнішньоторговельний оборот за 2017 рік становитиме 2,3 млн доларів США, обсяг імпорту – 0,6 млн доларів США, експорт – 1,7млн доларів США.

Експортний потенціал району представляють сільськогосподарські підприємства.

2.8. Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

З метою налагодження співпраці з міжнародним організаціями та залучення коштів міжнародної технічної допомоги, постійно проводиться моніторинг актуальних грантових програм та міжнародних проектів. Інформація щодо грантових конкурсів та проектів постійно висвітлюється на веб-сторінці райдержадміністрації офіційного веб-сайту облдержадміністрації.

Інформація щодо інвестиційної привабливості району представлена на черговому Міжнародному інвестиційному форумі «Тернопільщина Invest-2017», який пройшов у місті Тернопіль у травні 2017 року. У вищезгаданому форумі прийняла участь районна делегація.

2.9. Розвиток інфраструктури

На обслуговуванні філії «Зборівський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» знаходиться 368 кілометрів автомобільних доріг, в тому числі: дороги державного значення – 73,3 км, дороги місцевого значення – 294,7 км, в тому числі обласного значення –17,1 км та районні дороги – 277,6 км, мостів – 71 об’єкт, що становить 803 метри погонних, трубчастих переїздів – 419 об’єктів, що становить 4955 метрів погонних.

Філією «Зборівський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» спільно з органами місцевого самоврядування району вживаються заходи щодо усунення недоліків в утриманні та експлуатації автомобільних доріг та вуличної мережі, виявлених під час комісійного обстеження протягом 2017. З початку року виконано ямкового ремонту та профілювання дорожнього покриття – 8000 м2, виконано робіт на загальну суму 5038 тис. гривень.

Місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та аварійно-небезпечні ділянки доріг Тернопіль – Львів, Тернопіль – Броди облаштовані відповідними дорожніми знаками, розміткою та тросовим огородженням.

Головним завданням у сфері діяльності автомобільного транспорту – забезпечення жителів району якісним, безпечними перевезеннями та гарантії дотримання графіків перевезення.

За 2017 рік автомобільним транспортом району перевезено 2152,2 млн пасажирів, що становить 109,4% до рівня минулого року та 60 тисяч тонн вантажів, що становить 144,8% до рівня минулого року.

В районі сформовано внутрішньорайонну автобусну мережу в кількості 14 маршрутів, пасажирськими перевезеннями охоплено 88 населених пунктів, що становить 96 відсотків до загальної кількості населених пунктів, також здійснюється підвіз учнів до шкіл. Територію району перетинають дві дороги державного значення: Тернопіль – Львів (Зборівський напрямок) та Тернопіль – Броди (Залозецький напрямок), це два основних транспортних потоки, по яких здійснюються транспортні перевезення, як пасажирські, так і грузові, тобто, через територію району проходить багато транзитного транспорту. Протягом дня з автостанції міста Зборова здійснюється 157 відправок автобусів, з станції селища Залізці – 153, щільність графіка відправок в окремих випадках сягає 5-10 хвилин між відправками. Водночас, з насиченою транспортною мережею ще існує багато проблем, а саме – недостатньо сформована внутрішньорайонна мережа автобусних перевезень (без автобусного сполучення з районом залишається багато сіл так званої Залозецької зони, починаючи з сіл Вертелка, Кобзарівка, Городище, сіл Малашовецької, Курівецької, Цебрівської, Нестерівської сільських рад та сіл Богданівської, Ярчовецької бувших сільських рад). Основною причиною такого стану є відсутність нормального дорожнього покриття та коштів на формування маршрутної мережі.

У районі ведеться системна робота, спрямована на розвиток сучасних засобів зв’язку, підприємством електрозв’язку проводиться модернізація обладнання, заміна застарілих автоматизованих телефонних станцій на сучасні цифрові, розширення телефонних мереж. Забезпеченість населення телефонним зв’язком становить 47 телефонних номерів на 100 сімей, в районі нараховується 3124 споживачів, які користуються послугами Інтернет-зв’язку, функціонує 22 поштових відділення, які надають послуги населенню щодо розповсюдження преси, виплати пенсій та інше.


СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 3: Розвиток сільських територій

3.1. Сільське господарство

Агропромисловий комплекс залишається визначальною для економіки галуззю, забезпечуючи виробництво конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції та потреби населення району в продуктах харчування.

Дотримуючись повного циклу технологічного забезпечення при вирощуванні сільськогосподарських культур, в господарствах району одержано урожай зернових, технічних та олійних культур. Валовий збір зернових та зернобобових культур всіма категоріями господарств складе не менше 177,1 тис. тонн.

Сільськогосподарськими підприємствами зібрано 149,0 тис тонн, господарствами населення – 28,0 тис. тонн. Урожайність зернових культур в заліковій вазі у сільськогосподарських агроформуваннях становить 61,1 ц/га. Озимої пшениці намолочено 50,0 тис. тонн, урожайність – 56,8 ц/га, ярої пшениці – 7,2 тис. тонн, урожайність – 69,0 ц/га, ярого ячменю намолочено 22,0 тис. тонн, урожайність – 70 ц/га, валовий збір кукурудзи становить 50,0 тис. тонн, урожайність – 84,3 ц/га.

В 2017 році сільгосптоваровиробниками району цукрові буряки вирощували на площі 922 га (+ 544 га в порівнянні з 2016 роком), накопано – 57,5 тис. тонн при середній урожайності 624 ц/га (+90 ц/га до минулого року) та на 47 цнт/га більше відповідно до середнього показника всього по області.

Сою сільгосппідприємства району вирощували на площі 6,9 тис. га, (+429 га в порівнянні з 2016 роком), намолочено 17,4 тис. тонн (на 4 тис. тонн , або 25 відсотків більше відповідно до 2016 року) при середній урожайності 25,0 ц/га (+4,0 ц/га до минулого року) та на 1,7 цнт/га менше відповідно до середнього показника всього по області.

Соняшник – вирощували на площі 4,5 тис. га, (+3036 га відповідно до 2016 року), зібрано 9,8 тис. тонн (що більше в три рази до 2016 року) при середній урожайності 22,0 ц/га (+0,3 ц/га до минулого року) та на 6,4 цнт/га менше відповідно до середнього показника всього по області.

Всіма категоріями господарств зібрано 77,2 тис. тонн картоплі та 16 тис. тонн овочів.

Застосування новітніх технологій, а саме технології нульового обробітку ґрунту в 2017 році дало приріст урожаю зернових та зернобобових культур на 5 відсотків, забезпечило зменшення собівартості та відповідно збільшило рентабельність галузі рослинництва. Рентабельність зернових та зернобобових культур в звітному році становитиме не менше 17-20 відсотків.

Під урожай 2018 року площа озимого клину, посіяного сільськогосподарськими підприємствами району, склала 17,6 тис. га, в тому числі озимих зернових – 13,5 тис. га, озимого ріпаку – 4,1 тис. га.

В сільськогосподарських підприємствах станом на 1 січня 2018 року поголів’я корів зменшилось на 115 голів до попереднього року, поголів’я свиней зменшилось на 213 голів, птиці збільшилось на 162,4 тис. голів порівняно з показником минулого року, виробництво молока становить 1118 тонни, м’яса 3437 тонн, що більше до минулого року на 1697,0 тонн.

Протягом 2016-2018 року сільськогосподарським підприємством ТзОВ «Укрполь-2005» проводиться реконструкція 4 приміщень з вирощування птиці загальною потужністю 600 тис. голів в рік. Даним підприємством також реалізовується проект з будівництва забійного цеху. Попередній термін реалізації даних проектів 2018-2019 роки.

3.2. Розвиток новостворених територіальних громад

На даний час в районі функціонує 3 об’єднані територіальні громади, а саме: Зборівська міська, Залозецька селищна, Озернянська сільська ради, до складу яких увійшли відповідно 38, 11 та 8 населених пункти. Пріоритетними завданнями у розвитку громад у 2017 році було забезпечення створення та функціонування повноцінної інфраструктури громад, зокрема закладів соціально-культурного призначення (закладів освіти, медицини, культури) та ін. З метою якісного функціонування цих закладів в кожній з громад проводилась відповідна робота щодо розроблення планів розвитку і реалізації спільних проектів, спрямованих на досягнення конкретних результатів, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення розвитку територіальних громад.


ІІ. ГОЛОВНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ

До найголовніших проблемних питань соціально-економічного розвитку району можна віднести структурні проблеми, вирішення яких неможливе у короткій і середньостроковій перспективі, зокрема:

- зношеність основних фондів підприємств;

- недостатні темпи впровадження інноваційних процесів у виробництво;

- низька активність підприємств щодо впровадження у виробництво нових видів конкурентоспроможної продукції та диверсифікації ринків збуту;

- недостатньо розвинута ринкова інфраструктура;

- низька інвестиційна активність підприємств та динаміка залучення іноземних інвестицій;

- переважання якісних характеристик деякої іноземної продукції над вітчизняною (сільськогосподарська техніка, комплектуючі та запчастини до неї, вантажні автомобілі тощо);

- невелика кількість експортоорієнтованих виробничих підприємств в районі, які виготовляють конкурентоздатну для іноземних ринків продукцію;

- недостатній розвиток виробничої та соціальної інфраструктури;

- розбалансована структура зайнятості населення на фоні тінізації економічних процесів.

Головними факторами в розрізі галузей, що обмежують розвиток району є:

- у промисловості: нестача власних обігових коштів та капітальних вкладень у модернізацію виробничих потужностей, розширення асортименту та нарощування обсягів виробництва; зростання цін на енергоносії (електроенергія, газ), що негативно впливає на собівартість продукції та її конкурентоспроможність; високий знос основних фондів, низький рівень переробки місцевої сировини та висока ресурсозатратність виробництва, обмежена платоспроможність суб'єктів внутрішнього ринку, недостатня потужність фінансово-кредитної системи, недостатні темпи впровадження інноваційних процесів у виробництво;

- у сільському господарстві: недостатньо розвинуті кредитно-фінансові механізми підтримки сільгоспвиробників, у тому числі – лізингу сільськогосподарської техніки; дефіцит оборотних коштів у агропідприємствах; відсутність державної підтримки на державні програми; недостатній розвиток тваринництва, що призводить до низького рівня зайнятості на селі і нераціонального землекористування, скорочення сировинної бази для переробних підприємств;

- у будівництві: недостатні видатки на реалізацію за рахунок бюджетних коштів великих інфраструктурних проектів та проектів з енергозбереження у бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві;

- в торгівлі: скорочення реалізації споживчих товарів через недостатню купівельну спроможність населення;

- у фінансовій сфері: валютні коливання, що негативно впливають на зовнішньоторговельний оборот району; суттєве зменшення обсягів кредитування на фоні виведення коштів населення із банківського сектору через розрив або не поновлення депозитних договорів; можливість різкого зростання питомої ваги проблемних кредитів через девальвацію національної валюти; погіршення платіжно-розрахункової дисципліни через погіршення ліквідності банківських установ;

- на ринку праці: складна демографічна ситуація, трудова міграція за кордон, низька мотивація до праці, невідповідність професійно-кваліфікаційної структури попиту та пропозиції на місцевих ринках праці, наявність тіньової зайнятості; низькі темпи зростання реальної заробітної плати; заборгованість із виплати заробітної плати;

- у бюджетній сфері: висока питома вага зносу основних засобів та енергоємність підприємств житлово-комунального господарства, значна диференціація територій району за рівнем податкоспроможності, недостатня фінансова дисципліна суб’єктів господарювання та розпорядників бюджетних коштів.


ІІІ. ГОЛОВНІ ПРІОРИТЕТИ, ЗАВДАННЯ І ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ЗБОРІВСЬКОГО РАЙОНУ НА 2018 РІК

Ключовим пріоритетом Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік є забезпечення зростання добробуту населення району.

Серед головних пріоритетів розвитку району:

- підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу району та забезпечення продовольчої безпеки;

- розвиток сучасної інфраструктури населених пунктів району та підвищення рівня техногенної безпеки;

- впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення енергоефективності;

- формування нової якості та доступності послуг з освіти та охорони здоров’я, розвиток фізкультури та спорту.

Основні завдання на 2018 рік:

- впровадження реформ в реальному секторі економіки та у соціальній сфері з метою закріплення позитивної динаміки економічних показників, розширення ринку праці, зростання доходів бюджетів різних рівнів та населення, покращення умов життєзабезпечення населення району;

- створення сприятливих умов для залучення інвестицій та ведення бізнесу в районі через впровадження заходів щодо ефективної роботи дозвільних служб за принципом організаційної єдності, дерегуляцію господарської діяльності, використання можливостей пільгового оподаткування окремих видів господарської діяльності;

- створення сучасних об’єктів туристичної інфраструктури; збереження об’єктів культурної спадщини; розвиток етнічних культур, звичаїв, традицій, народної творчості;

- забезпечення захисту населених пунктів, територій, сільськогосподарських угідь і виробничих об’єктів від шкідливої дії вод, покращення санітарно-епідеміологічного стану водних об’єктів району та зниження рівня негативного впливу на здоров’я населення;

- забезпечення ефективного енергоспоживання на об’єктах бюджетної сфери з метою запобігання надмірному використанню енергоносіїв та зростанню видатків державного бюджету на утримання закладів бюджетної сфери; забезпечення економії енергоресурсів шляхом використання альтернативних видів палива;

- підвищення якості надання медичної допомоги та освітніх послуг і забезпечення сучасного медичного обслуговування населення, зниження рівня міграції за кордон висококваліфікованих фахівців-медиків та освітян; створення умов для впровадження здорового способу життя, залучення населення до масового спорту як важливої складової, покращення якості та тривалості активного життя населення району.

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 1: Розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення

1.1. Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я:

-            забезпечення надання якісної первинної медико-санітарної та вторинної медичної допомоги населенню в рамках реформування галузі охорони здоров’я;

-            реалізація заходів із попередження та зниження дитячої та материнської смертності;

-            реалізація заходів, спрямованих на попередження та зниження серцево-судинних, судинно-мозкових, онкологічних захворювань, туберкульозу, цукрового діабету;

-            підвищення рівня організації та проведення щорічних профілактичних медичних оглядів населення;

-            зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району.

1.2. Доступність та якість послуг у сфері освіти:

- відновлення роботи дошкільного навчального закладу у селі Оліїв;

- реконструкція ЗОШ І-ІІ ступенів села Ренева;

- капітальний ремонт приміщення (заміна віконних блоків та електоосвітлення) ЗОШ І-ІІІ ступенів села Загір’я;

- капітальний ремонт фасаду Зборівської державної української гімназії ім. Р.Завадовича;

- капітальний ремонт фасаду ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 міста Зборова;

- капітальний ремонт вуличного павільйону в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №2 «Вербиченька»;

- капітальний ремонт ЗОШ І-ІІ ступенів села Розгадова;

- капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ступенів села Плісняни;

- капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ступенів села Ярчівців;

- капітальний ремонт ЗОШ І ступеня села Присівців;

- модернізація закладів освіти та створення опорної школи у районі.

 

1.3. Ефективність ринку праці та соціальної сфери:

- в районі будуть створені умови для підвищення рівня заробітної плати та ліквідації заборгованості з неї. На засіданнях робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення тимчасовій комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати( грошового забезпечення) пенсій стипендій та інших соціальних виплат заслуховуватимуть звіти керівників які допустили заборгованість;

- спільно з контролюючими та правоохоронними органами буде забезпечено проведення контрольних заходів щодо дотримання трудового законодавства в питанні виплати заробітної плати та легальної зайнятості;

- здійснення заходів з виявлення та легалізації суб’єктів господарювання де можливі факти використання нелегальної праці. Матеріали обстеження передаватимуться в управління держпраці у Тернопільській області для відповідного реагування;

- посилення контролю щодо укладання трудових відносин;

- забезпечення належного рівня призначення та виплати всіх видів допомог та компенсацій, субсидій, пільг;

- здійснення матеріально-побутового та соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці;

- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань соціального захисту.

1.4. Доступність послуг у сфері культури:

-            не допускати погіршення стану культурного обслуговування населення;

-            виконання районних програм в галузі культури;

-            зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, забезпечення їх музичними інструментами, костюмами, обладнанням сцени, звуковою та світловою апаратурою;

-            розширення мережі платних послуг закладами культури: організація виїзних концертів народних колективів районного будинку культури та закладів культури району;

-            забезпечення створення інноваційних типів закладів культури, модернізація існуючих закладів клубного типу та централізованої системи публічних бібліотек;

-            сприяння розвитку аматорського мистецтва, підтримка обрядово-фольклорних колективів, які пропагують автентичне українське народне мистецтво;

-            вивчення і впровадження в практику інноваційних форм і методів культурно-освітньої роботи та організації дозвілля молоді, всебічне сприяння розвитку ініціативи й самодіяльності населення;

-            розвиток та підтримка культурного потенціалу і традицій району;

-            турбота про соціальну захищеність та підвищення престижу працівника галузі культури на основі організації культурного дозвілля та співробітництва з різними соціальними інституціями;

-            збереження контингенту учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та забезпечення відповідних умов для роботи педагогічних колективів;

-            забезпечення консультативної та методичної допомоги бібліотекам системи в удосконаленні роботи з користувачами, підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів, проведення соціологічних досліджень;

-            робота інтернет-центру Зборівської центральної бібліотеки з безкоштовного обслуговування користувачів та надання послуг щодо користування мережею Інтернет;

-            забезпечення розвитку та функціонування української мови в закладах культури та навчальних закладах району;

-            всебічне задоволення освітніх та інформаційних потреб користувачів бібліотек, допомога у самоосвіті;

-            розширення науково-дослідної та пошукової роботи районного комунального історико-краєзнавчого музею «Зборівська битва», забезпечення його необхідними технічними засобами.

1.5.Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей:

-  ефективне використання наявних споруд і фізкультурних кадрів з метою розширення мережі дитячих юнацьких спортивних шкіл в сільській місцевості району та створення нових сільських спортивних клубів;

-  забезпечення участі провідних спортсменів та команд району в обласних та Всеукраїнських змаганнях;

-  завершення реконструкції спортивного майданчика із встановленням тренажерного обладнання в місті Зборові;

-  проведення ремонтних робіт спортивних споруд району;

-  збільшення чисельності населення, задіяного до фізкультурно-оздоровчих занять;

-  залучення до занять фізичною культурою і спортом сільської молоді;

- максимальне оздоровлення дітей пільгових категорій протягом літнього періоду;

- соціальна підтримка сімей пільгових категорій.

1.6.Житлово-комунальне господарство та енергозбереження:

- забезпечення реалізації заходів, спрямованих на реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення, котелень, капітальний ремонт (реконструкцію) житлового фонду;

- проведення благоустрою в населених пунктах району;

- забезпечення реалізації заходів, спрямованих на зменшення заборгованості за житлово-комунальні послуги;

- впровадження в населених пунктах району роздільного способу збирання сміття;

- впровадження заходів з розбудови та модернізації систем водопостачання і водовідведення, термомодернізації житлового фонду; оснащення у повному обсязі житлових будинків приладами обліку споживання теплової енергії та водопостачання.

1.7. Раціональне природокористування та якість довкілля:

- продовжуватиметься реалізація заходів державних і регіональних програм щодо поліпшення екологічної ситуації;

- здійснюватиметься контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог, передбачених дозволами на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; вибір земельної ділянки та будівництво паспортизованого полігону ТПВ, рекультивація земельних ділянок, на яких розміщуються полігони і звалища.

1.8. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру:

- виконання завдань під час весняного льодоходу та повені;

- виконання завдань щодо попередження та ліквідації можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час несприятливих погодних умов весняно-літнього періоду;

- ліквідація наслідків надзвичайної ситуації у разі аварії на залізничному транспорті;

- попередження та ліквідація можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду;

- виконання заходів Комплексної програми розвитку цивільного захисту Зборівського району на 2018-2021 роки.

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 2: Підвищення конкурентоспроможності регіону

2.1. Розвиток малого підприємництва:

– забезпечення реалізації в районі державної регуляторної політики у сфері підприємництва;

– зростання прибутковості малих підприємств та рівня заробітної плати на них;

– збільшення частки надходжень від діяльності суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів;

– вдосконалення інформаційного, консультативно-методичного, ресурсного та фінансового забезпечення суб’єктів підприємницької діяльності;

– сприяння розвитку інфраструктури аграрного ринку та освоєння сучасних технологій виробництва, переробки сільськогосподарської продукції суб’єктами малого підприємництва району;

– сприяння розширенню залучення обсягів інвестицій (у тому числі прямих іноземних) у малий бізнес району;

– забезпечення надання якісних адміністративних послуг центром надання адміністративних послуг;

– збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого підприємництва на 8,6%;

– упорядкування ринкової торгівлі в місті Зборові та селищі Залізці;

– розширення мережі підприємств торговельного та побутового обслуговування у сільських населених пунктах;

– підвищення рівня захисту споживчого ринку району від насичення його неякісними, фальсифікованими та небезпечними для життя і здоров’я громадян товарами;

– збільшення обсягів роздрібного товарообороту на 5,3 відсотків;

– розширення мережі підприємств торговельного та побутового обслуговування у сільських населених пунктах району.

2.2. Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян, забезпечення законності та правопорядку:

- організація забезпечення профілактики правопорушень;

- здійснення профілактики терористичних проявів та інформування населення про правила поведінки у разі загрози терористичного акту;

- запобігання порушення громадського порядку й ослаблення дії криміногенних факторів;

- підвищення ефективності заходів протидії криміналізації економіки;

- здійснення заходів щодо профілактики підліткової злочинності;

- інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення профілактики правопорушень;

- сприяння ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії злочинності та корупції.

2.3. Енергоефективність:

- проводитиметься заміна та модернізація котелень, котельного обладнання та устаткування з використанням місцевих альтернативних видів палива;

- впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій у закладах соціально-культурної сфери;

- заміна діючих звичайних ламп вуличного електроосвітлення на енергоощадливі, що дасть змогу зекономити значну суму коштів.

2.4. Туризм та рекреація:

-            створення історико-культурного заповідника «Поле Зборівської битви»;

-            проведення фестивалю «Різдвяні гостини у Зборові»;

-            проведення фестивалю «Білий Берег» у місті Зборові;

-            проведення етнофестивалю «Дітковецький» в селі Дітківці;

-            виготовлення та розповсюдження в межах області рекламних буклетів, листівок, проспектів з описом туристичних об’єктів;

-            забезпечення виконання заходів щодо підтримки і розвитку інвестиційно-привабливих об’єктів для розширення туристично-рекреаційної галузі та для створення позитивного туристичного іміджу Зборівського району;

-            участь у спільних проектах регіонального та міжнародного співробітництва у туристично-рекреаційній сфері;

-            участь у різного роду фестивалях, заходах;

-            сприяння розвитку культурно-пізнавального (в т.ч. релігійного), тематичного та екологічного видів туризму, облаштування необхідної інфраструктури, придбання поліграфічної продукції та сувенірів;

-            популяризація туристичного бренду району через обласні та місцеві ЗМІ;

-            співпраця з релігійними, громадськими організаціями та об’єднаннями, фондами, общинами та земляцтвами, волонтерами;

-            інформаційне забезпечення туристичної галузі району;

-            виконання Програми та Стратегії розвитку туризму в Зборівському районі;

- підтримка перспективних для району видів туризму.

2.5. Промисловість:

- збільшення обсягів виробництва продукції;

- стимулювання залучення інвестицій;

-    розширення ринків збуту;

-    розширення асортименту інноваційних видів продукції;

- активізація зовнішньоекономічної діяльності, нарощування експортного потенціалу;

- обсяг реалізації промислової продукції складе 158,3 млн гривень;

- відновлення роботи Залозецького місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт».

2.6. Будівництво:

- розвиток сприятливої інфраструктури для залучення інвестицій в економіку району;

- забезпечення першочергового спрямування інвестиційно-кредитних ресурсів у розвиток об’єктів соціальної сфери;

- сприяння залученню коштів вітчизняних та іноземних інвестицій для реалізації першочергових інвестиційних проектів у галузі сільськогосподарського виробництва, житлово-комунального господарства, комплексного використання природних сировинних ресурсів;

- збільшення обсягу капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування, в порівнянні з 2017 роком – на 4.6%;

- збільшення кількості пріоритетних інвестиційних проектів житлово-комунального та соціально-культурного призначення, будівництво яких передбачається здійснити в 2018 році у районі із залученням до виконання робіт місцевих підрядних організацій.

2.7. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця:

- стимулювання розвитку виробництва, впровадження сучасних технологій для забезпечення виходу на європейський ринок;

- вжиття заходів щодо збереження динаміки росту обсягів зовнішньоторговельного обороту;

- сприяння досягненню позитивного балансу зовнішньої торгівлі.

За прогнозними розрахунками у 2018 році передбачається залучити в економіку району 45 млн. гривень капітальних інвестицій, що на 4,6% більше, ніж у 2017 році. Прогнозується реалізувати низку проектів регіонального розвитку за рахунок залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку.

2.8. Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги:

- участь у семінарах, тренінгах по написанню проектів з метою залучення різного роду грантів міжнародної технічної допомоги.

2.9. Розвиток інфраструктури:

- вживатимуться заходи щодо забезпечення експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального та місцевого користування; створення умов для безперервного та безпечного руху автотранспорту загального користування;

- виконання основних заходів з безпеки дорожнього руху (встановлення та заміна дорожніх знаків, обслуговування та ремонт зовнішнього освітлення, відновлення дорожньої розмітки);

- створення умов для розвитку рівної та добросовісної конкуренції у сфері послуг пасажирських автоперевезень;

- забезпечення в повному обсязі потреби господарського комплексу в перевезеннях вантажів та інших транспортних послуг;

- проведення капітального та поточного ремонтів доріг загального користування в населених пунктах району, вулиць і доріг комунальної власності;

- збільшення перевезення автомобільним транспортом до 60,3 тис. тонн вантажу та 2,2 млн пасажирів;

- придбання спеціалізованої техніки.

 

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 3: Розвиток сільських територій

3.1. Сільське господарство:

- удосконалення структури посівних площ, збільшення площ посіву економічно вигідних культур, які в свою чергу є хорошими попередниками, зокрема гороху, сої;

- застосування певних новітніх елементів технології вирощування озимої пшениці для підвищення якості зібраного зерна на площі 8,5 тис. га;

- фінансове оздоровлення за рахунок кредитування та введення в дію аграрних розписок;

- стимулювання розвитку приватних підприємств з переробки та збуту продукції тваринництва, сервісних формувань з селекції та відтворення сільськогосподарських тварин;

- підвищення продуктивності худоби та птиці на основі зміцнення кормової бази, поліпшення якісного складу поголів’я.

3.2. Розвиток новостворених територіальних громад:

- з метою якісного функціонування громад впроваджувати заходи щодо розроблення планів розвитку і реалізації спільних проектів, спрямованих на досягнення конкретних результатів по створенню належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення розвитку та життєдіяльності територіальних громад.


РОЗДІЛ ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ, РЕАЛІЗАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ ПРОГРАМИ

Порівняльний аналіз основних показників програми соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік наведено у таблиці 1.

План дій місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації Програми систематизовано у таблиці 2 «Основні заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік»; у таблиці 3 «Пріоритетні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік», у таблиці 5а «Перелік пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти державного і місцевого бюджетів у 2018 році у Зборівському районі/місті», у таблиці 5б «Перелік потенційних пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти іноземних та вітчизняних інвесторів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у 2018 році у Зборівському районі/місті»

Забезпечення виконання завдань Програми передбачається шляхом поетапного та якісного виконання пріоритетних завдань та заходів виконавцями.

Координацію діяльності, пов’язаної з виконанням Програми, здійснює відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації.


V. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Фінансове забезпечення реалізації Програми здійснюватиметься в межах бюджетних призначень державного та місцевих бюджетів, інших джерел фінансування, що не суперечать чинному законодавству.

Обсяг бюджетних асигнувань, спрямованих на реалізацію Програми, визначається відповідними радами при затвердженні місцевих бюджетів.

На 2018 рік, враховуючи необхідність реалізації заходів щодо забезпечення стабільного розвитку району пропонується акумулювати кошти на виконання прийнятих найважливіших цільових програм, спрямованих на стимулювання економічного розвитку, соціальний захист населення, створення належних умов життєзабезпечення.

Перелік регіональних цільових програм як складових Програми систематизовано у таблиці 4 «Перелік регіональних програм, запропонованих для фінансування з районного бюджету у 2018 році».


VI. КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Районна державна адміністрація визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням пріоритетних напрямків Програми і наявності фінансових та інших ресурсів.

Основні показники та окремі заходи Програми можуть коригуватися з урахуванням соціально-економічної ситуації в районі з відповідним погодженням, у встановленому порядку, з районною радою та іншими центральними органами виконавчої влади.

Механізм реалізації заходів та контроль за виконанням Програми передбачає:

- постійний моніторинг виконання основних показників та заходів Програми;

- щопіврічний розгляд питання про хід виконання Програми на засіданнях колегії районної державної адміністрації;

- підготовку розпорядчих документів районної державної адміністрації з питань виконання Програми;

- відповідальність виконавців, що беруть участь у реалізації заходів Програми.

Районна державна адміністрація за підсумками 2018 року звітує про хід виконання та ефективність реалізації заходів Програми на сесії районної ради.

           Керуюча справами районної ради                     Л.В.Горба

 


Таблиця 1

Основні показники

програми соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік

 

Показники Одиниця виміру

2016 рік

звіт

2017 рік 2018 рік
програма очікуване % виконання програми програма % до підсумків 2017 року
1 2 3 4 5 6 7 8
1. Економічна ефективність
1.1. Промисловість
Індекс промислового виробництва % 152,3 105,0 120,3 х 105,0 х
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ тис. гривень 141122,4 148750,0 173670,0 116,8 182353,0 105,0
в тому числі:              
ПрАТ «Добра вода» тис. гривень 12649,5 13635,0 25425,0 186,5 26417 103,9
ТОВ «Білий берег» тис. гривень 27370,0 33308,0 44185,0 132,7 46262 104,7
ТОВ «ЗМП» тис. гривень - - - - - -
ТОВ «Медобори» ЛТД тис. гривень 139,7 140,0 670,0 478,9 670,0 100,0
Всього продовольчий сектор тис. гривень 40159,2 47082,0 70280,0 149,3 73349,0 104,4
ТОВ «Зборівський цегельний завод» тис. гривень 1170,8 1405,0 1438,0 102,3 1438,0 100,0
Залозецьке МПД ДП «Укрспирт» тис. гривень 18568,1 - 27,0 - - -
ПП «Скала» тис. гривень 3100,2 3100,0 6354,0 205,0 7333,0 115,4
ТОВ «Віконенко» тис. гривень 43844,8 56656,0 41121 72,6 43066 104,8
ТОВ «Панорама» тис. гривень 31471,0 37458,0 51216 136,7 51377,0 100,4
Залозецький ККП тис. гривень 264,2 296,0 241,0 81,5 246,0 102,1
КП «Зборівводоканал» тис. гривень 1366,4 1490,0 1756,0 117,9 1812,0 103,2
ТОВ «Грін Енерджі» тис. гривень 1177,7 1272,0 1237,0 98,0 1332,0 107,7
КП «Зборів» тис. гривень - - - - 2400,0 -
Всього непродовольчий сектор тис. гривень 100963,2 101667,0 103390,0 101,7 109004,0 105,5
Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення гривень 3407 3602 4205 116,7 4459 106,0
Виробництво найважливіших видів промислової продукції у натуральному вимірі:              
Продовольча група              
– м'ясо птиці тонн 1470,0 1500,0 1494,0 99,6 1563,0 104,7
– субпродукти тонн 153,0 160,0 165,0 103,2 173,0 104,9
– соки фруктові та овочеві тонн            
– олія соєва нерафінована та її фракції тонн            
– молоко рідке оброблене тонн            
– масло вершкове тонн            
– сир тонн 7,0 7,0 23,0 328,6 23,0 100,0
– борошно тонн            
– крупи тонн            
– хліб тонн 37,0 37,0 42,0 113,6 44,0 104,8
– напої підсолоджені тонн 140,8 151,0 672,9 445,7 693,0 103,0
– вода мінеральна тис. дал 339,4 363,0 330,8 91,2 341,0 103,1
– цукор пісок із цукрових буряків тонн            
Непродовольча група              
– спирт тис. дал 41,2 - - - - -
– люстри, лампи і освітлювальне обладнання тис. штук            
– меблі штук            
1.2. Сільське господарство
Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств (в порівняльних цінах) – всього тис гривень 537394 552778 591143 107 591578 100,1
в тому числі:  
– сільськогосподарські підприємства тис гривень 262900 277310 320625 116 320673 100,0
– населення тис гривень 274494 275468 270518 98,2 270905 100,1
Валова продукція сільського господарства на одну особу гривень 12517 13230 14148 106,9 14158 100,1
Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі всіма категоріями господарств:  
– зернові культури тонн 192135 184529 177067 96,0 183018 103,4
– цукрові буряки тонн 30667 53000 68003 128,3 74000 108,8
– картопля тонн 77216 77216 77216 100,0 77216 100,0
– овочі (відкритого ґрунту) тонн 16000 16000 16000 100,0 16000 100,0
– молоко тонн 25539 26345 24218 91,9 23870 98,6
– м'ясо тонн 4824 5084 6520,8 128,3 6544 100,4
– яйця млн штук 15,8 15,8 15,8 100,0 15,8 100,0
Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі сільськогосподарськими підприємствами:  
– зернові культури тонн 164117 156511 149049 95,2 155000 104,0
– цукрові буряки тонн 20167 42500 57503 135,3 62000 107,8
– картопля тонн 0 0 0 0,0 0
– овочі (відкритого ґрунту) тонн 0 0 0 0
– молоко тонн 1192 1245 1118 89,8 770 68,9
– м'ясо тонн 1740 2000 3436,8 171,8 3460 101
– яйця млн штук 0 0 0 0
Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі населенням:  
– зернові культури тонн 28018 28018 28018 100,0 28018 100,0
– цукрові буряки тонн 10500 10500 10500 100,0 12000 114,3
– картопля тонн 77216 77216 77216 100,0 77216 100,0
– овочі (відкритого грунту) тонн 16000 16000 16000 100,0 16000 100,0
– молоко тонн 24347 25100 23100 92,0 23100 100,0
– м'ясо тонн 3084 3084 3084 100,0 3084 100,0
– яйця млн штук 15,8 15,8 15,8 100,0 15,8 100,0
1.3. Будівництво
Індекс будівельної продукції % 244,7 102,9 48,5 х 105,8 х
Обсяг виконаних будівельних робіт на одну особу гривень 82,6 84,7 41,2 48,6 44,0 106,7
Виробництво будівельних матеріалів            
– цегла керамічна будівельна млн штук умовної цегли 0,9 1,0 0,8 80,0 0,8 100,0
– елементи конструкцій збірні для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного тис. м3            
– розчини бетонні, готові для використання тис. т            
– пісок, галька, гравій та щебінь для будівництва тис. м3 29,8 30,0 34,0 113,4 37,0 108,9
– блоки дверні й віконні з пластмас тис. штук 55,9 65,0 45,0 69,3 47,0 104,4
– вікна засклені з пластмас тис. штук            
Загальна площа житла, введеного в експлуатацію за рахунок всіх джерел фінансування тис. кв.м 1,5 3,0 4,0 133,3 4,0 100,0
Обсяг прийнятої в експлуатацію загальної площі житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення кв. м. 361,4 726,4 968,5 133,3 733,5 75,7
2. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця
Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування млн гривень 49,8 40,0 43,0 107,5 45,0 104,6
Обсяг капітальних інвестицій на одну особу гривень 1200 969 1041 107,4 1100 105,7
Обсяг капітальних інвестицій за видами економічної діяльності та за рахунок усіх джерел фінансування:              
- в промисловість млн гривень 2 2 2 100,0 2 100,0
- в сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство млн гривень 17 14 15 107,1 16 106,1
- в будівництво млн гривень            
Обсяг прямих іноземних інвестицій, за наростаючим підсумком – всього млн дол. США 10,0 12,2 10,1 82,8 10,3 102,0
Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку року (надходження) млн дол. США -1,9 2,2 -2,1 - 0,3 -
Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу дол. США 241 295 245 83,0 252 102,8

Зовнішньоторговельний оборот товарами,

в тому числі:

млн дол. США 1,5 2,3 2,3 100,0 2,5 108,7
– експорт млн дол. США 0,7 1,7 1,7 100,0 1,9 111,8
– імпорт млн дол. США 0,8 0,6 0,6 100,0 0,6 100,0
3. Розвиток інфраструктури
Обсяг перевезень вантажів: тис. тонн 41,4 41,4 60,0 144,8 60,3 100,5
- залізничним транспортом тис. тонн            
- автотранспортом тис. тонн 41,4 41,4 60,0 144,8 60,3 100,5
Обсяг перевезень пасажирів: тис. осіб 1967,6 1968 2152,2 109,4 2158,7 100,3
- залізничним транспортом тис. осіб            
- автотранспортом тис. осіб 1967,6 1968 2152,2 109,4 2158,7 100,3
Кількість користувачів мережі Інтернет одиниць 41,4 41,4 х х х х
4. Розвиток малого підприємництва
Кількість малих і середніх   підприємств одиниць 109/4 122/4 110/4 90/100 112/4 101,8/100,0
Кількість діючих малих підприємств на 10 тис. населення одиниць 26/1 29/1 27/1 90/100 27/1 100/100
Чисельність працюючих на малих підприємствах тис. осіб 0       0,9/0,3 0,9/0,15 0,9/0,3 100/200 0,9/0,3 100/100
Кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання – фізичних осіб осіб 980 1030 900 87,3 910 101,1
Надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого підприємництва млн гривень 3       36,97/17,8 21/16 24/16,5 114,2/103,1 26/18 108,3/109,0
Кількість створених робочих місць в малому підприємництві місць 190 200 210 105 220 104,7
5. Торгівля і побутове обслуговування
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі млн гривень 94,0 98 95 96,9 100,0 105,3
Обсяги реалізованих послуг млн гривень 28,1 38 38 100,0 40 105,3
6. Ефективність ринку праці
Середньорічна чисельність наявного населення тис. осіб 41,7 41,3 41,3 100 40,9 99,0
Чисельність прийнятих на роботу на новостворені робочі місця осіб 265 400 500 125 400 100
Фонд оплати праці штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності млн гривень 134,6 159,6 220,5 138,2 263,6 119,5
Середньооблікова кількість штатних працівників осіб 3669 3680 3872 105,2 3907 100,9
Середньомісячна зарплата штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності, в тому числі: гривень 3058 3564 4746 133,2 5622 118,5
– у промисловості гривень 2721 3357 4800 143,0 4800 100
– у сільському господарстві гривень 2847 3190 5600 143,6 6300 112
– у будівництві гривень 3474 3986 4760 119,4 6060 127,3
Середньомісячна зарплата працівників у бюджетних установах гривень 2971 3569 3700 126,6 4300 116
7. Доступність та якість послуг у сфері освіти
Кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах осіб 3998 2748 3972 70 2730 99,3
Кількість дітей у постійних дошкільних закладах осіб 712 650 650 100 685 105
Охоплення дітей (від трьох до шести років) постійними дошкільними закладами (у % до кількості дітей відповідного віку) %

36,4

36,4

44 43 102 44 102
Частка дітей сільської місцевості, для яких організовано підвезення до місця навчання і додому від загальної кількості учнів, які того потребують % 533 605 633 95,6 650 107
8. Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я
Забезпеченість населення стаціонарними ліжками на 10 тис. населення одиниць 57,7 54,6 54,6 100 48,87 89,50
Забезпеченість лікарями загальної практики сімейної медицини на 10 тис. населення одиниць 4,08 4,08 4,13 101,2 4,13 100
Кількість померлих дітей віком до одного року на 1000 народжених живими проміле 5,04 5,04 3,85 76,38 3,85 100
Кількість осіб, що хворіють на активний туберкульоз, на 100 тис. населення осіб 10,2 10,2 8,9 87,25 8,9 100
- в тому числі в сільській місцевості осіб 42,6 42,6 39,6 92,9 39,6 100
Кількість осіб, в яких вперше виявлено онкозахворювання на   100 тис. населення осіб

41,1

41,1 41,1 100 41,1 100
- в тому числі в сільській місцевості

осіб

34,5 34,5 34,5 100 34,5 100
9. Доступність послуг у сфері культури
Кількість масових бібліотек одиниць 68 68 66 97 61 100
Книжковий фонд бібліотек тис. примірників 397000 397000 373 047 94 374 000 100
Кількість клубних установ одиниць 80 80 79 99 79 100
10. Раціональне природокористування та якість довкілля
Відведено (скинуто) зворотніх вод, тис. м3 94,3 98,8 103,1 104,4 105,0 101,8
в тому числі:              
Забруднених, з них: тис. м3            
- без очищення тис. м3 94,3 98,8 103,1 104,4 105,0 101,8
- нормативно-очищених тис. м3            
Викиди шкідливих речовин у повітря тис. тонн            
в тому числі:              
стаціонарними джерелами забруднення тис тонн            
автомобільним транспортом тис тонн            

          

Керуюча справами районної ради                                           Л.В.Горба

                                                                                                                                                                                


Таблиця 2

ОСНОВНІ ЗАХОДИ

щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік

№ з/п

Назва заходу Термін виконання Відповідальні виконавці
1 2 3 4
1. Промисловість
1.1. Розширення асортименту продукції на ПрАТ «Добра вода» протягом року ПрАТ «Добра вода»
1.2. Впровадження інновацій та організація виробництва інноваційної продукції та їх сертифікація протягом року промислові підприємства району
1.3. Збільшення виробничих площ та потужності на ТОВ «Панорама» протягом року ТОВ «Панорама»
1.4. Забезпечення участі промислових підприємств району у виставкових заходах, ярмарках протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, промислові підприємства району
1.5. Надання інформаційної допомоги зацікавленим інвесторам з метою повного використання наявних виробничих потужностей протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
1.6. Активізація роботи щодо відновлення виробничої діяльності Залозецького місця провадження діяльності Державного підприємства «Укрспирт» протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
2. Агропромисловий комплекс
2.1. Збільшення питомої ваги   в структурі посіву високоврожайних, економічно доцільних сільськогосподарських культур 2017 -2018 керівники господарств району, спеціалісти відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації
2.2. Застосування мінімізації затрат при вирощуванню сільськогосподарських культур, без кількісних втрат щодо урожайності 2017-2018 агрономи господарств району, спеціалісти відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації
2.3. Фінансове оздоровлення за рахунок кредитування та впровадження механізму аграрних розписок протягом року керівники господарств району, спеціалісти відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації
2.4. Підвищення продуктивності худоби та птиці на основі зміцнення кормової бази, поліпшення якісного складу поголів’я протягом року керівники господарств району, спеціалісти відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації
3. Дорожня інфраструктура, транспорт та зв'язок
3.1. Покращення транспортно-експлуатаційного і технічного стану доріг, приведення їх у відповідність з сучасними вимогами протягом року відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
3.2. Забезпечення дієвого контролю за роботою перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів на приміських та міських маршрутах загального користування протягом року відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
3.3. Забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання вулично-дорожньої мережі та об’єктів придорожнього сервісу протягом року філія „Зборівський райавтодор” дочірнього підприємства „Тернопільський облавтодор” ПАТ Державної акціонерної компанії „Автомобільні дороги України”
4. Енергоефективність
4.1. Підвищення рівня впровадження енергоефективних заходів, жорстке дотримання економії споживання енергетичних ресурсів протягом року відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
4.2. Забезпечення капітального будівництва та реконструкції електричних мереж району протягом року Зборівський район електричних мереж ВАТ «Тернопільобленерго»
4.3. Забезпечення повних та своєчасних розрахунків за спожиті енергоносії та погашення існуючої заборгованості протягом року відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
4.4. Проведення роз’яснювальної роботи серед населення району щодо залучення до програми кредитування «Теплий дім» з метою економії енергоресурсів протягом року органи місцевого самоврядування, відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, банківські установи
4.5. Впровадження альтернативних видів палива протягом року підприємства, установи, організації району
4.6. Модернізації котельного обладнання протягом року підприємства, установи, організації району
4.7. Проведення санації будівель бюджетних установ та організацій протягом року розпорядники бюджетних коштів району
4.8. Впровадження системи енергетичного менеджменту у бюджетних установах протягом року керівники бюджетних установ району
5. Капітальне будівництво та інвестиційна діяльність
5.1. Вжиття заходів щодо прийняття в експлуатацію об’єктів незавершеного будівництва та оформлення прав власності протягом року відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно з обласною інспекцією Держархбудконтроль та власниками об’єктів незавершеного будівництва
5.2. Проведення постійного моніторингу введення в експлуатацію житлового будівництва протягом року відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно з обласною інспекцією Держархбудконтроль та власниками об’єктів незавершеного будівництва
5.3. Проведення широкого обговорення (пресконференцій, «круглих столів») з питань будівництва доступного житла із запрошенням представників будівельних організацій, банківських установ тощо протягом року виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади
5.4. Забезпечення інформування громадян, які перебувають на квартирному обліку про можливість їх участі у програмі будівництва доступного житла протягом року виконавчі комітети базових рад району, відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
5.5. Забезпечення оновлення та розроблення містобудівної документації забудови населених пунктів району для їх сталого розвитку з метою створення повноцінного життєвого середовища протягом року виконавчі комітети базових рад району, відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
5.6. Організація впровадження механізму державно-приватного партнерства для реалізації пріоритетних для району інвестиційних проектів у виробничій та соціальній сферах, підвищення ефективності використання об’єктів державної та комунальної власності протягом року відділи економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю, агропромислового розвитку, культури і туризму, освіти, охорони здоров’я райдержадміністрації
5.7. Сприяння залученню капітальних інвестицій, у тому числі на будівництво та реконструкцію об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери протягом року відділи архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства, культури і туризму, освіти, охорони здоров’я райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району
5.8. Участь у публічних заходах, виставках, ярмарках, «круглих столах» з метою сприяння залученню інвестицій в економіку району протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
5.9. Постійне оновлення бази даних інвестиційних проектів з метою пошуку потенційних інвесторів протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
5.10. Активізація роботи групи управління проектами району з питань розробки, супроводу та впровадження інвестиційних програм і проектів та залучення міжнародної технічної допомоги у вигляді грантів протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
5.11. Підготовка інвестиційних пропозицій щодо вільних земельних ділянок та вільних виробничих приміщень з метою залучення вітчизняних та іноземних інвесторів протягом року

відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації,

органи місцевого самоврядування

6. Зовнішньоекономічна діяльність
6.1. Сприяння підготовці інвестиційних проектів і бізнес-планів та подання їх для участі у Міжнародних та вітчизняних конкурсах, зокрема, у щорічному Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району
6.2. Проведення зустрічей з суб’єктами підприємницької діяльності з метою обговорення вступу в дію зони вільної торгівлі з ЄС та сертифікації продукції протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.3. Налагодження міжнародного співробітництва з адміністративно-територіальними одиницями інших країн, шляхом підписання угод про співпрацю протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.4. Презентація району за участю суб’єктів підприємницької діяльності в міжнародних виставках, форумах як на території України так і за її межами протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.5. Налагодження та підтримка зв’язку з іноземними інвесторами шляхом організації зустрічей з ними в районній державній адміністрації, міській раді, постійної та ефективної взаємодії у процесі супроводження інвесторів, які розглядають можливість інвестування або уже інвестували в реалізацію проектів в районі протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.6. Формування інформаційних матеріалів, презентацій, орієнтованих на іноземних інвесторів, з урахуванням конкурентних переваг та пріоритетних галузей для інвестування та зазначенням прикладів здійснених успішних іноземних інвестицій

до

01 травня 2018 року

відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.7. Формування сприятливого інвестиційного клімату, позитивного інвестиційного іміджу району, сталого сприйняття реальними та потенційними іноземними інвесторами можливостей успішного інвестування в економіку району шляхом поширення інформації про інвестиційні можливості, переваги та приклади здійснених успішних іноземних інвестицій протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.8. Популяризація інвестиційних переваг району в області   та за кордоном шляхом участі та проведення публічних заходів (міжнародні та інвестиційні форуми, презентації, конференції, «круглі столи», роуд-шоу, дні області за кордоном, дні іноземних держав в області, виставки-ярмарки тощо) протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.9. Інформаційне забезпечення районною державною адміністрацією, міською радою, щодо залучення прямих іноземних інвестицій та державної реєстрації підприємств з іноземними інвестиціями з метою сприяння іноземній інвестиційній діяльності в районі протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.10. Формування переліку пропозицій підприємств-експортерів району щодо можливих поставок товарів на зовнішні ринки у 2018 році до 01 квітня 2018 року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
6.11. Участь у семінарах, конференціях, навчаннях з метою сприяння регіональному бізнесові у формуванні власних ефективних експортних стратегій, зокрема, на європейському напрямку; проведення інших публічних заходів за участю іноземних ділових кіл (бізнес-зустрічей, коопераційних бірж, торговельних місій тощо) з метою сприяння виходу на нові зовнішні товарні ринки та розширення географії налагоджених поставок товарів за кордон, пошуку цільових споживачів протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
7. Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги
7.1. Участь у семінарах, тренінгах по написанні проектів з метою залучення різного роду грантів міжнародної технічної допомоги протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
7.2. Участь у спільних заходах, що проводяться представництвами фондів іноземних держав в України та за кордоном протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
7.3. Налагодження міжнародного співробітництва з адміністративно-територіальними одиницями інших країн шляхом підписання угоди про співпрацю протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
7.4. Підвищення ефективності залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги шляхом підготовки інвестиційних проектів і пропозицій та подання їх для участі у міжнародних та вітчизняних конкурсах протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
8. Житлово-комунальне господарство
8.1. Будівництво (реконструкція), капітальний ремонт централізованих cистем водопостачання і водовідведення, в тому числі з використанням енергоощадного обладнання та технологій протягом року органи місцевого самоврядування, відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
8.2. Придбання спеціалізованого автотранспорту для вивезення побутових відходів та благоустрою міста Зборова протягом року виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунальне підприємство «Зборів»
8.3. Проведення благоустрою в місті Зборові та населених пунктах району протягом року виконавчі комітети базових рад району
8.4. Забезпечення своєчасної та в повному обсязі оплати житлово-комунальних послуг споживачами протягом року виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунальне підприємство «Зборів»
8.5 Ліквідація стихійних сміттєзвалищ в районі протягом року виконавчі комітети базових рад району
8.6. Проведення комплексної термомодернізації житлових будинків, в яких створено ОСББ, шляхом стимулювання здійснення енергоощадних   заходів протягом року

виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунальне підприємство «Зборів», об'єднання співвласників багатоквартирних будинків

8.7. Стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів в житловому секторі за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів протягом року виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунальне підприємство «Зборів»
8.8 Реконструкція об’єктів комунальної теплоенергетики з переведення котелень на альтернативні види палива протягом року органи місцевого самоврядування
8.9 Забезпечення оснащення наявного житлового фонду будинковими засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії протягом року виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунальне підприємство «Зборів»
8.10 Будівництво, реконструкція та ремонт доріг і вулиць комунальної власності в населених пунктах області протягом року органи місцевого самоврядування, відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, філія «Зборівський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України»
8.11. Запровадження системи роздільного збору сміття в населених пунктах району протягом року органи місцевого самоврядування, відділ архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
8.12. Забезпечення утримання полігонів твердих побутових відходів відповідно до чинного законодавства та нормативних документів протягом року органи місцевого самоврядування
8.13. Впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів протягом року органи місцевого самоврядування
8.14. Забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства протягом року виконавчий комітет Зборівської міської ради об’єднаної територіальної громади, комунальне підприємство «Зборів»
9. Розвиток підприємництва, торгівлі та послуг
9.1. Активізація роботи ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при райдержадміністрації. протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
9.2. Запровадження взаємодії центрів надання адміністративних послуг та суб’єктів надання адміністративних послуг за допомогою електронного документообігу протягом року центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації
9.3. Забезпечення надання адміністративних послуг органів влади в електронному вигляді протягом року центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації
9.4. Налагодження діалогу між владою та бізнесом шляхом проведення постійних зустрічей протягом року представники органів виконавчої влади,   суб’єкти господарювання, підприємці району
9.5. Проведення виплати одноразової допомоги безробітним для зайняття підприємницькою діяльністю протягом року районний центр зайнятості
9.6. Сприяння направленню на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, орієнтованих на мале підприємництво, проведення семінарів серед безробітних „Як започаткувати власну справу” протягом року районний центр зайнятості
9.7. Забезпечення участі суб’єктів господарювання району в обласних та районних сільськогосподарських ярмарках протягом року відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільськогосподарські підприємства району
9.8. Залучення засобів масової інформації до пропагування підприємницької діяльності і формування позитивної громадської думки протягом року редакція районної комунальної газети «Зборівська дзвіниця»
9.9. Розширення мережі підприємств торговельного та побутового обслуговування, зокрема в сільській місцевості протягом року виконавчі комітети базових рад району
9.10. Сприяння залученню суб’єктів підприємницької діяльності до виїзної форми обслуговування у населених пунктах району, в яких відсутні об’єкти надання побутових послуг забезпечити участь у проведенні конкурсів з перукарського мистецтва протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району
9.11. Упорядкування ринкової торгівлі в місті Зборові та селищі Залізці та приведення їх до норм чинного законодавства протягом року виконавчі комітети міської та селищної рад об’єднаних територіальних громад
9.12.

Здійснення заходів з легалізації роздрібного товарообігу та наведення порядку на споживчому ринку району:

- недопущення на споживчий ринок району фальсифікованих товарів та неякісної продукції;

- недопущення утворення місць стихійної торгівлі в населених пунктах району;

- виявлення та легалізація суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації

протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
9.13. Сприяння розширенню ринків збуту продукції місцевих товаровиробників як в торгівельних підприємствах району, так і шляхом розповсюдження інформації серед торгово-промислової палати протягом року відділ економічного розвитку,   цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, Зборівське районне споживче товариство, виконавчі комітети базових рад району, суб’єкти підприємницької діяльності
9.14. Забезпечення виділення торгових місць на ринках району для реалізації продукції місцевих товаровиробників протягом року виконавчі комітети Зборівської міської, Залозецької селищної рад об’єднаних територіальних громад, відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації
9.15. Активізація роботи «гарячої» телефонної лінії протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації
9.16. Створення консультативних пунктів підтримки бізнесу в об’єднаних територіальних громадах протягом року виконавчі комітети Озернянської сільської та Залозецької селищної рад об’єднаних територіальних громад
9.17. Створення бізнес-інкубатора при районному центрі зайнятості протягом року Зборівський районний центр зайнятості
10. Формування конкурентного середовища
10.1. Реагування та оперативне виявлення фактів недобросовісної конкуренції на споживчих ринках району протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, зборівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області

11. Бюджетно-податкова політика та фінансова діяльність
11.1. Забезпечення зменшення податкового боргу до зведеного бюджету за рахунок погашення боргу, здійснення заходів із упередження його накопичення протягом року Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
11.2. Сприяння підвищенню надходжень доходів місцевих бюджетів та ефективному і раціональному їх використанню протягом року Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області, фінансове управління районної державної адміністрації
11.3. Підвищення ефективності роботи з профілактики фінансово-бюджетних правопорушень серед керівників, працівників фінансово-бухгалтерських служб бюджетних установ (організацій) протягом року розпорядники бюджетних коштів, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області, фінансове управління районної державної адміністрації
11.4.

Забезпечення виявлення і запобігання переходу та перереєстрації бюджетоутворюючих платників в інші райони

протягом року Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області, Козівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області
11.5. Забезпечення повного освоєння державних коштів, передбачених планом державних закупівель протягом року розпорядники бюджетних коштів
11.6. Забезпечення беззбиткової роботи підприємств району, які надають житлово-комунальні послуги протягом року відділ архітектури, містобудування розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, Залозецький комбінат комунальних підприємств, комунальні підприємства «Зборівський водоканал», «Зборів»
11.7. Забезпечення надходжень власних коштів до бюджету Пенсійного фонду України та погашення заборгованості платників протягом року Козівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області
11.8. Активізація роботи із платниками податків з викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету та детінізації виплати заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності; реалізації в роздрібній торговій мережі підакцизних товарів; претензійно-позовну роботу з ліквідації заборгованості зі сплати податків та зборів протягом року Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району та рад об’єднаних територіальних громад
11.9. Проведення роботи з перевізниками району щодо легалізації робочих місць у ході підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування протягом року відділ архітектури, містобудування розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації
11.10 Проведення інвентаризації земельних ділянок і землекористувачів та організація роботи щодо оформлення прав землекористування протягом року відділ у Зборівському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, виконавчі комітети базових рад району та рад об’єднаних територіальних громад
11.11. Продовжити роботу з оптимізації мережі закладів бюджетної сфери протягом року розпорядники бюджетних коштів
12. Населення, заробітна плата та ринок праці
12.1. Створення умов для підвищення рівня заробітної плати та ліквідації заборгованості з її виплати шляхом активізації робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення і тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат протягом року управління праці та соціального захисту населення, фінансове управління районної державної адміністрації, Козівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
12.2. Сприяння зайнятості сільського населення, в тому числі безробітних, забезпечення інформування населення про умови роботи та оплати праці протягом року районний центр зайнятості, відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільськогосподарські виробники
12.3. Вжиття заходи щодо залучення безробітних до підприємницької діяльності шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю протягом року районний центр зайнятості
12.4. Сприяння працевлаштуванню безробітних на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску протягом року районний центр зайнятості
12.5. Забезпечення проведення контрольних заходів щодо дотримання трудового законодавства та легалізації трудових відносин на ринку праці протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районний центр зайнятості, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
12.6. Сприяння працевлаштуванню населення, у тому числі залучення громадян до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом року районний центр зайнятості, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, фізичні особи, які використовують працю найманих працівників
12.7. Здійснення заходів з виявлення та легалізації суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
12.8. Посилення контролю щодо укладання трудових відносин протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районний центр зайнятості, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
13. Соціальний захист
13.1. Забезпечення належного рівня призначення та виплати всіх видів допомог та компенсацій, субсидій, пільг протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
13.2. Здійснення матеріально-побутового та соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
13.3. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань соціального захисту протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
13.4. Забезпечення проведення контрольних заходів щодо дотримання трудового законодавства та легалізації трудових відносин на ринку праці протягом року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районний центр зайнятості, Зборівське відділення Бучацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Тернопільській області
14. Охорона здоров’я
14.1. Забезпечення надання якісної первинної медико-санітарної допомоги шляхом обов’язкового проходження фельдшерами фельдшерсько-акушерських пунктів району курсів підвищення кваліфікації протягом року комунальний заклад «Зборівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Зборівської районної ради
14.2. Реалізація заходів із попередження та зниження дитячої та материнської смертності протягом року головні лікарі лікувально-профілактичних закладів району
14.3. Реалізація заходів, спрямованих на попередження та зниження серцево-судинних, судинно-мозкових, онкологічних захворювань, туберкульозу, цукрового діабету протягом року головні лікарі лікувально-профілактичних закладів району
14.4. Першочергове укомплектування лікарськими та середніми медичними кадрами сільських лікувально-профілактичних закладів первинної ланки протягом року комунальний заклад «Зборівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Зборівської районної ради
14.5. Ефективне використання бюджетних та позабюджетних коштів із залученням додаткових джерел фінансування лікувально-профілактичних закладів району протягом року відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів району
14.6. Зміцнення матеріально-технічної бази протягом року відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів району
15. Освіта і наука
15.1. Модернізація закладів освіти та створення опорної школи у районі протягом року відділ освіти райдержадміністрації
15.2. Зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти району протягом року відділ освіти райдержадміністрації
16. Культура
16.1. Недопущення погіршення стану культурного обслуговування населення протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації, Зборівська централізована бібліотечна система
16.2. Виконання районних програм в галузі культури протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації, Зборівська централізована бібліотечна система, районний комунальний історико-краєзнавчий музей   “Зборівська битва”, Зборівська районна комунальна кіновідеомережа
16.3. Зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, забезпечення їх музичними інструментами, костюмами, обладнанням сцени, звуковою та світловою апаратурою протягом року

відділ культури і туризму райдержадміністрації

16.4. Розширення мережі платних послуг закладами культури: організація виїзних концертів народних колективів районного будинку культури та закладів культури району протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації, Зборівський районний будинок культури
17. Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей
17.1. Оздоровлення та відпочинок дітей району протягом року відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
17.2. Проведення районних, участь у обласних спортивних змаганнях, спартакіадах відповідно до планових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів протягом року відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти райдержадміністрації
17.3. Проведення районних сільських спортивних ігор і участь в обласних сільських спортивних іграх червень відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, ФСТ «Колос»
17.4. Здійснення підтримки багатодітних сімей, координацію надання послуг сім’ям вказаної категорії, забезпечити видачу посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї постійно відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
17.5 Оформлення документів жінкам, які народили та виховали п’ятеро та більше дітей, з метою присвоєння почесного звання «Мати героїня» постійно відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
17.6 Організація в районі Дня молоді України червень відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму райдержадміністрації
17.7 Організація в районі Дня фізичної культури та спорту вересень відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
17.8 Здійснення підтримки сімей, що беруть на виховання прийомних дітей постійно служба у справах дітей райдержадміністрації
18. Туризм і рекреація
18.1. Створення історико-культурного заповідника «Поле Зборівської битви» протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації, районний комунальний історико-краєзнавчий музей «Зборівська битва»
18.2.

Проведення етнофестивалю «Дітковецький» в селі Дітківці

протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації, Залозецький міський будинок культури
18.3.

Проведення фестивалю «Різдвяні гостини у Зборові»

протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації,   Зборівський районний будинок культури
18.4.

Проведення фестивалю «Білий Берег» у місті Зборові

протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації, Зборівський районний будинок культури
18.5. Виготовлення та розповсюдження в межах області рекламних буклетів, листівок, проспектів з описом туристичних об’єктів протягом року відділ культури і туризму райдержадміністрації
19. Охорона навколишнього природного середовища
19.1. Здійснення реконструкції, будівництва та приведення у відповідність до існуючих норм полігонів твердих побутових відходів, організація збору відходів у місті, селищі та селах району протягом року виконавчі комітети базових рад району
19.2. Проведення кризового моніторингу об’єктів довкілля у разі виникнення надзвичайної ситуації протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, Зборівське районне лабораторне відділення Козівського міжрайонного відділу Державна установа «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»
20. Розвиток новостворених територіальних громад
20.1. Виготовлення проектно-кошторисної документації на утеплення фасаду загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Озерна протягом року виконавчий комітет Озернянської сільської ради об’єднаної територіальної громади
20.2. Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт даху школи І-ІІІ ступенів села Озерна корпусу №2 протягом року виконавчий комітет Озернянської сільської ради об’єднаної територіальної громади
20.3. Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт дитячого садочку «Сонечко» села Озерна (водопостачання та водовідведення) протягом року виконавчий комітет Озернянської сільської ради об’єднаної територіальної громади
20.4. Капітальний ремонт дороги Озерна - Данилівці протягом року виконавчий комітет Озернянської сільської ради об’єднаної територіальної громади
21. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
21.1. Виконання завдань під час весняного льодоходу та повені протягом весняного періоду 2018 року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району
21.2. Виконання завдань щодо попередження та ліквідації можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час несприятливих погодних умов весняно-літнього періоду протягом весняно-літнього періоду 2018 року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, виконавчі комітети базових рад району
21.3. Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації у разі аварії на залізничному транспорті протягом року відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, районний відділ Управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, служби цивільного захисту району, виконавчі комітети базових рад району
21.4. Попередження та ліквідація можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду протягом осінньо-зимового періоду відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, районний відділ Управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, служби цивільного захисту району, виконавчі комітети базових рад району
21.5. Виконання заходів Комплексної програми розвитку цивільного захисту Зборівського району на 2018-2021 роки

протягом 2018 року

відділ економічного розвитку, цивільного захисту та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації, районний відділ Управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, служби цивільного захисту району, виконавчі комітети базових рад
22. Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян та забезпечення законності та правопорядку
22.1. Організація забезпечення профілактики правопорушень протягом року Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області
22.2. Здійснення профілактики терористичних проявів та інформування населення про правила поведінки у разі загрози терористичного акту протягом року Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, відділ правового забезпечення, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації, Кременецький міжрайонний відділ Служби безпеки України в Тернопільській області
22.3. Запобігання порушення громадського порядку й ослаблення дії криміногенних факторів протягом року Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області
22.4. Підвищення ефективності заходів протидії криміналізації економіки протягом року Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, відділ правового забезпечення, оборонної, мобілізаційної роботи, та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації
22.5. Здійснення заходів щодо профілактики підліткової злочинності протягом року служба у справах дітей райдержадміністрації, Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області
22.6. Інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення профілактики правопорушень протягом року Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, відділ правового забезпечення, оборонної, мобілізаційної роботи, та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації
22.7.

Сприяння ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії злочинності та корупції

протягом року Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, відділ правового забезпечення, оборонної, мобілізаційної роботи, та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації Кременецький міжрайонний відділ Служби безпеки України в Тернопільській області
         

Керуюча справами районної ради                                                       Л.В.Горба

               


Таблиця 3

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ

соціально-економічного та культурного розвитку Зборівського району на 2018 рік

(тис. гривень)

з/п

Пріоритетне завдання соціально-економічного розвитку Заходи спрямовані на реалізацію пріоритетного завдання Обсяги фінансування (тис. гривень) Головний розпорядник коштів або відповідальний виконавець
всього

державний

бюджет

місцевий бюджет інші джерела
1.

Розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення

Реконструкція, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та об’єктів придорожнього сервісу         філія «Зборівський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», виконавчі комітети базових рад
Здійснення заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на особливо небезпечних ділянках автомобільних доріг         філія «Зборівський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», виконавчі комітети базових рад
Будівництво підвідного водогону до населених пунктів Підгайчики, Волосівка бувшої Ярчовецької сільської ради         Зборівська міська рада об’єднаної територіальної громади
Внутрішні ремонтні роботи в Оліївській амбулаторії загальної практики сімейної медицини 1609,7 1448,73 160,97 - відділ охорони здоров’я райдержадміністрації
Реконструкція ЗОШ І-ІІ ступеня по вул. Озерна, 95 в селі Ренів Зборівського району Тернопільської області 2858,200 2000,740 857,460 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт приміщень (заміна віконних блоків та електроосвітлення) ЗОШ І-ІІІ ступенів села Загір’я 668,157 467,710 200,447 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт фасаду державної української гімназії ім. Р. Завадовича у місті Зборові Тернопільської області 317,288 222,102 95,186 - відділ освіти райдержадміністрації

Капітальний ремонт фасадів ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 міста Зборова по вул. Б.Хмельницького,7 Тернопільської області

1263,829 884,680 379,148 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт вуличного павільйону на 2 групи в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №2 «Вербиченька» по вул. Д.Галицького, 4а в місті Зборові Тернопільської області 162,240 113,568 48,672 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт ЗОШ І-ІІІ ступеня по вул. Горбанівська, 4 в селі Перепельники Зборівського району Тернопільської області 732,603 512,822 219,781 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт ЗОШ І-ІІ ступенів у селі Розгадів Зборівського району Тернопільської області 610,246 427,172 183,074 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ступеня в селі Плісняни Зборівського району Тернопільської області 495,635 348,944 146,691 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ступеня по вул. Молодіжна, 13 в селі Ярчівці Зборівського району Тернопільської області 634,802 444,361 190,441 - відділ освіти райдержадміністрації
Капітальний ремонт дороги по вул. Зелена, Львівська в місті Зборові Тернопільської області 7563,557 6429,023 1134,534 - Зборівська міська рада об’єднаної територіальної громади
Будівництво очисних споруд в селі Озерна 8000,0 7200,0 800,0 - Озернянська сільська рада об’єднаної територіальної громади
    Капітальний ремонт центру надання адміністративних послуг Залозецької об’єднаної територіальної громади     1097,0   Залозецька селищна рада об’єднаної територіальної громади
2.

Підвищення конкуренто-спроможності регіону

Розвиток туризму в Зборівському районі на 2016-2020 роки

258,0

-

258,0

-

відділ культури і туризму райдержадміністрації
Проведення етнофестивалю «Дітковецький» в селі Дітківці

20

.

-

20

- відділ культури і туризму райдержадміністрації, Залозецький міський будинок культури
Проведення фестивалю «Різдвяні гостини у Зборові» 10 - 10 - відділ культури і туризму райдержадміністрації, Зборівський районний будинок культури
Проведення фестивалю «Білий Берег» у місті Зборові

25

 

- 25 - відділ культури і туризму райдержадміністрації, Зборівський районний будинок культури
Виготовлення та розповсюдження в межах області рекламних буклетів, листівок, проспектів з описом туристичних об’єктів

10

-

10

- відділ культури і туризму райдержадміністрації
3.

Розвиток сільських територій

Збільшення питомої ваги в структурі посіву високоврожайних, економічно доцільних сільськогосподарських культур. 24000 1000  - 23000 господарства всіх форм власності району
Застосування мінімізації затрат при вирощуванню сільськогосподарських культур, без кількісних втрат щодо урожайності 2000  - 2000 господарства всіх форм власності району
Фінансове оздоровлення за рахунок кредитування та запровадження механізму аграрних розписок 25000  - 25000 банки, кредитні спілки
Відновлення роботи дошкільного навчального закладу у селі Оліїв 400,0 - 400,0 - відділ освіти районної державної адміністрації
Капітальний ремонт ЗОШ І ступеня села Присівці 500,0 350,0 150,0 - відділ освіти районної державної адміністрації
Капітальний ремонт дороги Озерна - Данилівці 21000,00 21000,00 - - Озернянська сільська рада об’єднаної територіальної громади
Капітальний ремонт вулиці Набережна у селі Ратищі 1404,797 1404,797 - - Залозецька селищна рада об’єднаної територіальної громади
Ремонт доріг в населених пунктах Залозецької об’єднаної територіально громади (Піщане, Ратищі, Чистопади,Тростянець, Білокриниця, Білоголови, Серетець, Гаї-за-Рудою) 940,0 - - 940,0 Залозецька селищна рада об’єднаної територіальної громади
Реконструкція вулиці Залізнична у селі Млинівці 4102,00 4102,00 - - виконавчий комітет Млиновецької сільської ради
Реконструкція вулиці Грабковецька у селі Млинівці 6650,00 6650,00 - - виконавчий комітет Млиновецької сільської ради

Керуюча справами районної ради                                            Л.В.Горба


Таблиця 4

Перелік районних програм,

запропонованих для фінансування з районного бюджету у 2018 році

№ з/п Назва програми Рішення районної ради про прийняття програми (дата, №)
  Програма використання та охорони земель у Зборівському районі на 2010-2018 роки

від 07 жовтня 2010 року №449,

зміни від 18 жовтня 2012 року №239

  Програма «Ветеран» на 2015-2019 роки від 11 червня 2015 року №552
  Районна програма підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки від 11 червня 2015 року №553
  Районна програма «Покращення ефективності надання управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації соціальної підтримки малозабезпеченим та соціально вразливим верствам населення на 2017-2018 роки» від 21 грудня 2016 року №224
  Розвиток олімпійського руху у Зборівському районі на 2015-2018 роки від 23 березня 2015 року №548
  Розвиток футболу в Зборівському районі на 2015-2020 роки від 23 березня 2015 року №549
  Районна програма «Молодь Зборівщини» на 2016-2020 роки від 25 лютого 2016 року №95
  Районна цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки від 25 лютого 2016 року №97
  Районна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року від 23 вересня 2016 року №168
  Районна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки від 25 квітня 2017 року №291
  Районна цільова соціальна програма підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки від 25 квітня 2017 року №288
  Районна програма подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2016-2018 роки від 15 січня 2016 року №68
  Районна програма «Забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2018 роки» від 25 квітня 2017 року №286
  Районна програма «Здоров’я населення Зборівщини 2017-2021» від 25 липня 2017 року №329
  Проект комплексної програми розвитку цивільного захисту Зборівського району на 2018-2021 роки  
  Районна програми «Питна вода Тернопілля на 2006-2020 роки» від 02 жовтня 2007 року №633
  Програма створення і ведення містобудівного кадастру від 26 квітня 2012 року №200
  Районна Програма розвитку туризму в Зборівському районі на 2016-2020 роки від 25 лютого 2016 року №99
  Районна Програма збереження культурної спадщини Зборівського району на 2016-2020 роки від 25 лютого 2016 року №98
  Районна програма «Підтримки та розвитку клубних закладів на 2017 -2020 роки» від 25 липня 2017 року №309
  Районна програма фінансування підтримки центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації на 2016-2018 роки від 25 лютого 2016 року №84
  Програма розвитку агропромислового комплексу Зборівського району на 2016-2020 роки від 25 лютого 2016 року №100
23. Про районну програму індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" на 2016-2020 роки від 23 вересня 2016 року №165
24. Програма розвитку малого і середнього підприємництва Зборівського району на 2017-2018 роки від 22 лютого 2017 року №245
25. Районна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року від 23 вересня 2016 року №168
26. Районна комплексна програма соціальної підтримки мало захищених верств населення «Турбота» від 01 лютого 2016 року №71

Фінансування районних програм відбувається у порядку та в обсягах, встановлених в районному бюджеті на 2018 рік.

          

Керуюча справами районної ради                                 Л.В.Горба

 

 

 

 

Т                                                                 Таблиця 5

Помісячна розбивка

з реалізації промислової продукції підприємствами Зборівського району на 2018 рік

тис. грн.

Назва підприємств січень лютий січень-лютий березень січень-березень квітень січень-квітень травень січень-травень червень січень-червень липень
Залозецьке  МПД ДП «Укрспирт» - - - - - - - - - - - -
ТОВ «Зборівський цегельний завод» - - - - - 205 205 205 410 205 615 205
ПрАТ «Добра вода» 2000 2000 4000 2100 6100 2250 8350 2250 10600 2300 12900 2400
ТзОВ «ЗМП» - - - - - - - - - - - -
ТзОВ «Медобори» 17 30 47 62 109 62 171 63 234 63 297 63
ПП «Скала» 200 400 600 670 1270 680 1950 680 2630 680 3310 680
ТзОВ «Панорама» 900 2000 2900 4800 7700 4850 12550 4850 17400 4850 22250 4850
ТзОВ «Білий берег» 5200 5200 10400 3600 14000 3600 17600 3600 21200 3600 24800 3600
ТзОВ «Віконенко» 3000 4000 7000 3600 10600 3600 14200 3600 17800 3600 21400 3700
КП«Зборівводоканал» 151 151 302 151 453 151 604 151 755 151 906 151
КП «Залозецький ККП» 20 20 40 21 61 20 81 20 101 21 122 20
ТзОВ «Грін Енерджі» 111 111 222 111 333 111 444 111 555 111 666 111
КП «Зборів» 200 200 400 200 600 200 800 200 1000 200 1200 200
Всього: 11799 14112 25911 15315 41226 15729 56955 15730 72685 15781 88466 15980
-//- січень-липень серпень січень-серпень вересень січень-вересень жовтень січень-жовтень листопад січень-листопад грудень січень-грудень  
Залозецьке МПД ДП «Укрспирт» - - - - - - - - - - -  
ТОВ «Зборівський цегельний завод» 820 205 1025 205 1230 208 1438 - 1438 - 1438  
ПрАТ «Добра вода» 15300 2400 17700 2250 19950 2250 22200 2217 24417 2000 26417  
ТзОВ «ЗМП» - - - - - - - - - - -  
ТзОВ «Медобори» 360 63 423 63 486 63 549 61 610 60 670  
ПП «Скала» 3990 680 4670 680 5350 680 6030 700 6730 603 7333  
ТзОВ «Панорама» 27100 4850 31950 4850 36800 4850 41650 4727 46377 5000 51377  
ТзОВ «Білий берег» 28400 3600 32000 3600 35600 3600 39200 3062 42262 4000 46262  
ТзОВ «Віконенко» 25100 3700 28800 3600 32400 3600 36000 3600 39600 3466 43066  
КП «Зборівводоканал» 1057 151 1208 151 1359 151 1510 151 1661 151 1812  
КП «Залозецький ККП» 142 20 162 21 183 20 203 20 223 23 246  
ТзОВ «Грін Енерджі» 777 111 888 111 999 111 1110 111 1221 111 1332  
КП «Зборів» 1400 200 1600 200 1800 200 2000 200 2200 200 2400  
Всього: 104446 15980 120426 15731 136157 15733 15890 14849 166739 15614 182353  
                                     

Керуюча справами районної ради                                                    Л.В.Горба


Таблиця 5а

ПЕРЕЛІК

пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти державного і місцевого бюджетів

у 2018 році у Зборівському районі/місті

№ з/п Найменування проекту, його місцезнаходження, вид робіт Рік початку і закінчення Проектна потужність,
у відповідних одиницях
Наявність проектно-кошторисної документації

Загальна кошторисна вартість проекту,

тис. гривень

Джерела фінансування,

тис. гривень

усього

залишок на

01.01.2018

усього в тому числі за рахунок:
державного бюджету місцевого бюджету інших джерел
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1 Реконструкція даху Зборівського РБК на вул. Б.Хмельницького, 37, у м. Зборові Тернопільської області 2018 наявна ПКД 987,845 987,845 987,845 691,491 296,354 -
2 Капітальний ремонт приміщень (заміна віконних блоків та електроосвітлення) ЗОШ І-ІІІ ступенів в селі Загір’я Зборівського району Тернопільської області 2018 2113,69 кв2 наявна ПКД 690,890 668,157 668,157 467,710 200,447
3 Реконструкція біологічних ставків та споруд доочистки міста Зборів 2018 600 м3/добу наявна ПКД 1729,988 1729,988 1729,988 1383,990 345,998
4 Реконструкція каналізаційної насосної станції по вул. Гоголя у м. Зборів 2018 40 м3/год наявна ПКД 1646,266 1646,266 1646,266 1317,013 329,253
5 Капітальний ремонт дороги по вул. Львівська в місті Зборові Тернопільської області 2018

3787м2

1188 м пог.

наявна ПКД 3721,066 3721,066 3721,066 2976,853 744,213
6 Капітальний ремонти дороги по вул. Зелена в місті Зборові Тернопільської області 2018

3506 м2

1108 м пог.

наявна ПКД 3842,491 3842,491 3842,491 3266,117 576,374
7 Розвідувально-експлуатаційна свердловина для водопостачання мешканців вул. Купчинського селища Залізці, Зборівського району, Тернопільської області 2018 наявна ПКД