Зборівська районна рада

Офіційний веб-сайт

Пошук

Останні коментарі

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

Субота, 13 травня 2017 08:12

Рішення № 307 Про підтримку звернення жителів Зборівського району до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня на базі Зборівської центральної районної лікарні та

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ukraina gerb  

 ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

 ДВАДЦЯТА   СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 12 травня  2017 року                                                                               № 307.

м. Зборів

Про підтримку звернення жителів Зборівського району

до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони

здоров’я України щодо створення лікарні інтенсивного

лікування першого рівня  на базі Зборівської центральної

районної лікарні  та  збереження статусу  Залозецької  НРЛ №2 

в  складі  Тернопільського  госпітального  округу

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника голови Зборівської  районної ради  Олійника Л.В. про звернення жителів Зборівського району до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України щодо створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня  на базі Зборівської центральної районної лікарні  та  збереження  статусу Залозецької  НРЛ №2  в  складі  Тернопільського  госпітального  округу, враховуючи пропозиції президії районної ради, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Зборівська районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Підтримати звернення жителів Зборівського району до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України щодо створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня  на базі Зборівської центральної районної лікарні  та  збереження  статусу  Залозецької  НРЛ №2   в  складі  Тернопільського  госпітального  округу  (додається).

2. Направити дане рішення та текст звернення Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони здоров'я України.

 3. Контроль за виконанням рішення доручити заступнику голови районної ради Олійнику Л.В.

Голова районної ради                            Б.І.Максимів 

                                       

Олійник Л.В.

Горба Л.В.

 

 

 

 

Кабінет Міністрів України
Міністерство охорони здоров'я України

                                                     

ЗВЕРНЕННЯ

жителів Зборівського району щодо створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня  на базі Зборівської центральної районної лікарні та  збереження статусу  Залозецької  НРЛ №2

в  складі  Тернопільського  госпітального  округу

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» передбачено визначення складу і меж госпітальних округів та порядок їх створення.

Метою прийняття проекту постанови є забезпечення своєчасного доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги, належної якості, оптимізація ресурсів закладів охорони здоров'я, підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Задекларований в проекті реформування медичної галузі Тернопільської області статус Зборівської лікарні, як лікарні планового лікування, обурило населення і медичну громадськість району. Впровадження в життя запропонованої реформи погіршить забезпечення населення зони діяльності Зборівської ЦРЛ кваліфікованою допомогою хворим з хірургічною патологією, травмами, захворюваннями акушерсько-гінекологічного профілю. Значна частина населених пунктів буде відрізана від своєчасної кваліфікованої хірургічної медичної допомоги.

Просимо прийняття рішення про створення на базі Зборівської центральної районної лікарні медичного закладу інтенсивного лікування, із збереженням існуючих відділень, а саме: терапевтичних, педіатричних, травматологічного, хірургічного, анестезіологічного, неврологічного, акушерсько-гінекологічного, пологового.

Враховуючи критерії відбору закладу охорони здоров’я для лікарні інтенсивного лікування, депутатський корпус Зборівської районної ради та адміністрація Зборівської центральної районної лікарні просить врахувати наступні чинники, що впливають на прийняття рішення щодо можливості створення лікарні інтенсивного лікування в межах адміністративного Зборівського району на базі Зборівської центральної районної лікарні.

 Віддаленість населених пунктів району від окружних лікарень, що досягає максимально 70-80 км. і унеможливлює доїзд до 60 хв. Всі громадяни - і ті, які проживають у густонаселених районах, і ті, які мешкають у найбільш віддалених селах мають однакове конституційне право на медичну допомогу, на доступне лікування якнайближче до місця проживання. Якщо цього не забезпечити - такі села вимиратимуть.

 Відсутність належного дорожнього покриття. Існує небезпека, що транспортування ургентного хворого триватиме близько 2-о годин.

Не можна допустити збільшення соціально-матеріальних витрат для переважно малозабезпеченого сільського населення з великою часткою жителів непрацездатного віку і непрацюючих.

Зборівська ЦРЛ територіально розміщена на міжнародній трасі Н-02 Тернопіль - Львів, що зобов’язує лікувальний заклад постійно перебувати в повній готовності для надання невідкладної операційної допомоги після ДТП, гострих захворювань учасників дорожнього руху, в тому числі пацієнтам, які не мають жодного відношення до району, а також громадянам іноземних держав.

Зборівська лікарня готова надавати інтенсивну допомогу першого рівня, відповідає статусу багатопрофільного закладу. Навіщо знижувати цей статус?

На даний час в закладі розгорнутий належно оснащений операційний блок з двома операційними залами, який забезпечений сучасною наркозною, дихальною апаратурою, лапараскопічною технікою, що дозволяє цілодобово забезпечувати на необхідному рівні операційну допомогу при хірургічних захворюваннях, акушерсько-гінекологічних патологіях, травмах і інших невідкладних станах. Наявний і відповідний кадровий потенціал, в лікарні працюють висококваліфіковані лікарі-хірурги, акушер-гінекологи, травматологи, з них з вищою кваліфікаційною категорією -6,1 категорією — 7. А хтось подумав про кадрову проблему, яка виникне під час зміни статусу лікарні? Це звільнені підготовлені медичні спеціалісти, які залишаться без роботи після урізання функції ЦРЛ.

В Зборівській ЦРЛ функціонує сучасно оснащений відділ анестезіології та інтенсивної терапії, що забезпечує цілодобову анестезіологічну та інтенсивну терапію з цілодобовим лабораторно-діагностичним обстеженням.

Наявна сучасна ультразвукова та ендоскопічна апаратура.

В 2013 році лікарня отримала сертифікат з присвоєнням статусу «Лікарня доброзичлива до дитини».

Показники хірургічної роботи, оперативної активності, роботи терапевтичного, неврологічного, акушерсько-гінекологічного відділень свідчать про достатні навантаження та ефективність функціонування цих відділень, а загалом всієї Зборівської центральної районної лікарні.

Враховуючи вищевикладене, зважаючи на географічне положення поселень району, демографічні показники, показники захворюваності та хворобливості населення, стан автомобільного сполучення є підстави вважати доцільним створити лікарню інтенсивного лікування І - рівня на базі Зборівської центральної районної лікарні та зберегти статус Залозецької номерної районної лікарні №2 в складі Тернопільського госпітального округу.

Ініціативна група мешканців Зборівського району

Прочитано 566 разів Останнє редагування Субота, 13 травня 2017 08:18
WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

Прокоментувати:

Поля позначені зірочкою (*) обов'язкові для заповнення.