Зборівська районна рада

Офіційний веб-сайт

Пошук

Останні коментарі

Зараз на сайті

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

П'ятниця, 24 лютого 2017 09:32

Рішення № 265 Про повторне звернення депутатів Зборівської районної ради до Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради щодо віднесення Зборівського району до Тернопільського госпітального округу

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ukraina gerb  

 ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

 СІМНАДЦЯТА   СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 22  лютого  2017 року                                                            № 265.

м. Зборів

Про повторне звернення депутатів Зборівської

районної ради до Тернопільської обласної

державної адміністрації, Тернопільської обласної

ради щодо віднесення Зборівського району до

Тернопільського госпітального округу

 

Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи усне звернення депутата районної ради від ВО «Свобода» Баліцького І.Б., Зборівська районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти повторне звернення депутатів Зборівської районної ради до Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради щодо віднесення Зборівського району до Тернопільського госпітального округу (додається).

2. Текст рішення і звернення надіслати Тернопільській обласній державній адміністрації, Тернопільській обласній раді для розгляду та вирішення порушених питань.

3. Контроль за виконанням рішення доручити заступнику голови районної ради Олійнику Л.В.

Голова районної ради                            Б.І.Максимів 

                                       

Олійник Л.В.

Горба Л.В.

Тернопільській обласній державній адміністрації

Тернопільській обласній раді

ПОВТОРНЕ ЗВЕРНЕННЯ

депутатів  Зборівської  районної  ради щодо віднесення Зборівського району до Тернопільського госпітального округу

Ми,  депутати  Зборівської  районної  ради, отримавши відповідь на наше звернення в особі першого заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Крисака І.Б., зрозуміли Ваше нерозуміння даної ситуації щодо формування проекту госпітальних округів в області та фінансування медичних закладів у разі створення центрів госпітальних округів. Нагадуємо, що пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 говорить, що створення госпітальних округів здійснюється на основі поєднання таких принципів:

  1. безпечність та якість медичної допомоги на основі доказової медицини;
  2. своєчасність доступу до медичної допомоги;
  3. економічна ефективність – забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів.

Запропонований проект утворення госпітальних округів та на їх основі майбутніх адміністративних районів є неприпустимий для Зборівського району.

Наголошуємо, що відстань із Зборова до Тернополя 37 км, тоді як до Бережан 45 км, до Кременця 83 км, а задля отримання невідкладної або планової медичної допомоги необхідно буде подолати відстань із найвіддаленіших населених пунктів району приблизно 70-90 км в сторону Бережан, вже не говорячи про Кременець.

Читаючи Вашу відповідь, ми розуміємо, що наше звернення було опрацьовано через рядок, тому доносимо свою інформацію ще раз.

Через відсутність прямого сполучення, належного дорожнього покриття, нерегулярність проїзду автобусів пенсіонери, інваліди, малозабезпечені сім’ї з дітьми, які не мають власного транспорту, просто не зможуть доїхати до лікарні для отримання допомоги. Тому говорити про забезпечення рівного доступу до медичної допомоги, як пріоритетного напрямку реформи в системі охорони здоров’я, просто немає сенсу.

Наголошуємо, що кожен громадянин має право знати, яке медичне обслуговування його очікує та на якому рівні буде надаватись медична допомога після реформи на різних за своїм статусом територіях.

Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу реформу, наслідки якої відчують на собі всі жителі району без відповідної роз’яснювальної роботи та інформації, а також без чіткого розуміння подальшої долі лікарень.

Впровадженню реформи в галузі охорони здоров’я України має передувати широкомасштабна інформаційна кампанія та громадські обговорення із залученням медичної спільноти, представників громадськості та ЗМІ. 

Зборівський район тісно пов'язаний з обласним центром – містом Тернопіль і жодних адміністративних, економічних, соціально-культурних відносин із центрами Кременець та Бережани не існувало.

Враховуючи вищенаведене, та зважаючи на географічне розташування району, звертаємось повторно до Вас з проханням врахувати при створенні госпітальних округів та майбутніх адміністративних районів Тернопільської області нашу позицію та включити Зборівський район в склад Тернопільського госпітального округу, так як це значно зручніше для жителів району (стан автошляхів, відстань, регулярний проїзд автобусів, наявність залізничного сполучення, інше) і стане важливим аргументом щодо створення нових об’єднаних територіальних громад. 

У разі негативного вирішення піднятого нами питання громадськість та населення Зборівського районну буде вдаватись до акцій протесту.

  

Прийнято на сімнадцятій сесії Зборівської районної ради Тернопільської області сьомого скликання 22  лютого  2017 року

Голова районної ради                                      Б.І.Максимів 

Прочитано 719 разів Останнє редагування Понеділок, 06 березня 2017 09:36
WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

Прокоментувати:

Поля позначені зірочкою (*) обов'язкові для заповнення.