Зборівська районна рада

Офіційний веб-сайт

Пошук

Останні коментарі

Зараз на сайті

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

П'ятниця, 21 жовтня 2016 11:32

РІшення № 97 Про районну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 ukraina gerb

ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

ШОСТА   СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 25 лютого   2016 року                                                                    № 97.

м. Зборів

Про районну цільову соціальну

програму оздоровлення та відпочинку

дітей  на 2016-2018 роки

Розглянувши клопотання районної державної адміністрації від 21 січня 2016 року № 21-од, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та соціального захисту населення, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Зборівська районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити районну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей  на 2016-2018 роки (додається).

2. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії районної ради з питань постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та соціального захисту населення.

Голова районної ради                                Б.І.Максимів

Олійник Л.В.

Парацій О.З.

Поплінська О.Я.

Петришин М.П.

Горба Л.В.

                                                                                                   Додаток

                                                                                                      до рішення районної ради

                                                                                                 від 25 лютого  2016 року № 97.

РАЙОННА ЦІЛЬОВА СОЦІАЛЬНА ПРОГРАМА

оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки

  1. Паспорт програми

1. Ініціатор розробки програми відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми Закон України Про оздоровлення та відпочинок дітей”, постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. №323 Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 грудня 2015 року № 791-од «Про проект обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки»
3. Розробник програми відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
4. Співрозробники програми відділ освіти райдержадміністрації
5. Відповідальний виконавець програми відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
6. Учасники програми управління праці та соціального захисту населення, відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти, охорони здоров’я, культури і туризму, агропромислового розвитку, служба у справах дітей райдержадміністрації, Зборівська міжрайонна виконавча дирекція Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Козівське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області, Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, виконкоми базових рад
7. Термін реалізації програми 2016-2018 роки
1) етапи виконання програми (для довгострокових програм) -
8. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) кошти районного бюджету, бюджети базових рад
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі: 2280,0 тис. гривень
1) коштів районного бюджету 1860,0 тис. гривень
2) коштів бюджетів міської, селищної та сільських рад 180,0 тис. гривень
3) коштів бюджету Озернянської територіальної громади 120,0 тис. гривень
4) коштів інших джерел 120,0 тис. гривень

  1. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

Турбота про здоров'я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Разом з тим, на сьогоднішній день стан здоров'я дітей в Україні викликає найбільшу стурбованість. Упродовж останніх років зберігається тенденція до його погіршення, яка обумовлена впливом різних негативних факторів соціально-економічного, екологічного та психо-емоційного характеру.

Академія медичних наук України констатує, що 80% випускників шкіл мають хронічні захворювання, що часто призводить до зниження працездатності та соціальної активності молодої людини.

Останні статистичні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я  свідчать: захворюваність дітей 7-14 років збільшилася майже на 35%; зріс кількісний показник дитячої інвалідності.

Причому, фахівці вважають, що близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя у дитячі та молоді роки.

Тому збереження здоров’я дітей України, відновлення їх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку є важливим напрямком державної політики на сучасному етапі.

Залишається високим рівень інвалідності серед дітей, що є одним з найбільш несприятливих явищ у комплексі характеристик стану здоров'я та соціального благополуччя населення. Не вдається уникнути тенденції до зростання кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Окрім того, протягом 2014-2015 років в районі добавились такі категорії дітей як діти учасників антитерористичної операції, діти тимчасово переміщених осіб.

Законом України Про Загальнодержавну програму Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року передбачено, що діти мають не тільки особливі потреби, а й громадські, політичні, соціальні, культурні та економічні права. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок.

Згідно статистичних даних 2015 року в районі проживає 4844 дітей віком від 7 до 17 років, що на 330 дітей більше порівняно з 2014 роком, з них 2812 дітей належать до пільгових категорій, а саме: 1700 дітей, які виховуються у малозабезпечених та багатодітних сім’ях, 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 60 дітей-інвалідів, 3 дітей батьки, яких загинули під час виконання службових обов’язків, 3 дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 176 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 475 талановитих та обдарованих дітей, відмінників навчання, 262 дитини працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, 1 дитина внутрішньо переміщених осіб, 73 дітей, батьки, яких учасники антитерористичної операції.

Протягом дії районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2015 року кошти на Програму з районного бюджету не виділялися. Організація оздоровлення та відпочинку дітей проводилась за кошти обласного бюджету, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових, спонсорських та батьківських коштів тощо. 

На оздоровлення дітей району протягом літнього періоду 2013 року із районного бюджету виділено 103 450 гривень з розрахунку 3 гривні 20 коп. на 1 дитину в день. Працювали 32 пришкільних оздоровчих табори. Поряд із пришкільними оздоровчими таборами працювали 9 дошкільних установ. Було охоплено 2010 учнів місцевих шкіл.

Протягом літнього періоду 2014 року в районі працювало 32 пришкільних табори, в яких оздоровлено 1095 учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. На створення належних умов відпочинку в таборах з денним перебуванням з місцевого бюджету виділено 104 300 гривень, з яких 90 тис. гривень на організацію харчування, а 14 300 грн. на придбання канцтоварів.

У 2015 навчальному році на базі загальноосвітніх навчальних закладів було організовано роботу 6 пришкільних мовних таборів з денним перебуванням дітей. З місцевого бюджету виділено 30 000 гривень, з яких  21 000 гривень на організацію харчування, а 9 000 гривень на придбання канцтоварів та господарські витрати. Відпочинком у пришкільних мовних таборах було охоплено 150 учнів загальноосвітніх шкіл, що становить 4%.

У 2015 році Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності припинив фінансування оздоровлення дітей.

Однак, Законом України Про Загальнодержавну програму Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року зобов’язано оздоровленням та відпочинком охопити не менше ніж 50% дітей шкільного віку, що проживають на території кожної із областей, у тому числі оздоровити (21 день шляхом придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку) 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 70% дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей. Саме для виконання завдань, передбачених цим законом, необхідно залучати кошти районного бюджету, бюджетів міської, селищної та сільських рад, Озернянської територіальної об’єднаної громади, а також кошти інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Визначення понять

Відпочинок – комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що забезпечує організацію дозвілля дітей, відновлення  фізичних і психічних функцій дитячого організму, сприяють розвитку духовності та соціальної активності дітей, що здійснюються в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку протягом відпочинкової зміни.

Оздоровлення - комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, методичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення фізичного і психічного стану здоров’я дітей, що здійснюються в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку протягом оздоровчої зміни.

Послуги з оздоровлення – комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, методичного, гігієнічного, спортивного характеру, що надаються дитячим закладом оздоровлення та відпочинку і спрямовані на відновлення та поліпшення фізичного і психічного стану здоров’я дитини.

Відпочинкові послуги – заходи, спрямовані га організацію дозвілля дітей з дотриманням періоду активного та пасивного відпочинку, організацію раціонального харчування та забезпечення відповідними до вимог умовами проживання.

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку – постійно або тимчасово діючий, спеціально організований або пристосований заклад, призначений для оздоровлення, відпочинку розвитку дітей, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надавання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку.

Державні соціальні стандарти оздоровлення та відпочинку дітей – встановлені законами, іншими нормативно-правовими актами соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначаються рівні основних державних соціальних гарантій щодо забезпечення необхідними послугами з оздоровлення та відпочинку дітей.

3. Визначення мети програми

Метою Програми є створення сприятливих умов для реалізації права на якісне оздоровлення і відпочинок дітей.

Досягнення поставленої мети здійснюватиметься шляхом оздоровчої, організаційно-координаційної та освітньо-виховної діяльності.

Реалізація заходів з оздоровлення та відпочинку дітей відповідає пріоритетним напрямкам розвитку району.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання програми

Розвиток сфери оздоровлення та відпочинку дітей є передумовою сприятливого соціально-економічного і демографічного майбутнього, отже потребує першочергового вирішення як проблеми національного значення.

Виходячи з того, що в районі 2812 дітей належать до пільгових категорій, з метою надання якісного оздоровлення та відпочинку більшій кількості дітей, планується за рахунок коштів районного бюджету надавати путівку лише 1 раз в рік у період дії Програми.

Термін дії програми: 2016-2018 роки.

Середня вартість путівки для названих вище категорій дітей становить 3570 гривень з розрахунку 170 грн/день х 21 день (вартість визначена за результатами закупівель конкурсних торгів, проведених влітку 2015 року).

Загальний обсяг коштів, що передбачено залучити для виконання програми 2280 тис. гривень із яких 1860 тис. гривень кошти районного бюджету (у межах бюджетних призначень), і 180 тис. гривень – кошти бюджетів міської, селищної та сільських рад району, 120 тис. гривень – кошти Озернянської територіальної громади.

Видатки, пов'язані з організацією і проведенням оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, планується здійснити за рахунок коштів районного бюджету, бюджету Озернянської територіальної громади, бюджетів міської, селищної та сільських рад району та коштів інших джерел, не заборонених чинним законодавством.     

Ресурсне забезпечення програми

тис. гривень                                                                                                                   

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Етапи виконання Програми

 

Усього витрат на виконання програми
2016 рік 2017 рік 2018 рік
Обсяг ресурсів усього, в тому числі: 590,0 760,0 930,0 2280,0
кошти районного бюджету 500,0 620,0 740,0 1860,0
кошти бюджетів міської, селищної та сільських рад 40,0 60,0 80,0 180,0
кошти бюджету Озернянської територіальної громади 20,0 40,0 60,0 120,0
кошти інших джерел 30,0 40,0 50,0 120,0

5. Перелік завдань і заходів програми та результативні показники

Виконання Програми дасть змогу забезпечити досягнення її цілей:

- забезпечення оздоровчими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей внутрішньо-переміщених осіб, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, а також дітей, що проживають у зоні конфлікту (Донецька та Луганська області). Придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей внутрішньо-переміщених осіб, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, а також дітей, що проживають у зоні конфлікту (Донецька та Луганська області);

- організація роботи (забезпечення харчування) пришкільних, профільних таборів, таборів праці та відпочинку;

- сприяння залученню підприємств агропромислового комплексу району до надання фінансової та матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу;

- сприяння залученню підприємств, установ та організацій усіх форм власності, благодійних організацій та фондів щодо надання фінансової допомоги в організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей соціально незахищених категорій;

- проведення зустрічей, семінарів та лекції з підлітками, схильними до правопорушень, напередодні відкриття оздоровчого сезону та під час оздоровчої кампанії;

- підготовка організаційно-методичних матеріалів з питань організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей в пришкільних таборах;

- проведення концертних програм, вистав, театралізованих і культурологічних заходів, спортивних змагань, розширення маршрутів туристичних поїздок, подорожей, походів;

- забезпечення санітарно-епідеміологічного нагляду, дотримання вимог протипожежної безпеки, нагляд за підготовкою, відкриттям та функціонуванням пришкільних таборів, дотриманням правил безпеки під час перебування в пришкільних таборах дітей  та учнівської молоді.

7. Координація та контроль за ходом виконання програми

Координація та контроль за ходом виконання Програми покладається на відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Відповідальним виконавцям забезпечити виконання заходів Програми, про що інформувати відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації до 05 грудня впродовж терміну дії Програми.

Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації щороку до 10 грудня впродовж терміну дії програми інформувати районну державну адміністрацію.

Керуюча справами районної ради                                             Л.В.Горба


6. Напрями діяльності та заходи програми

 

  № п/п Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) Перелік заходів програми Строк виконання заходу Виконавці Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість),

тис. грн у тому числі:

Очікуваний результат
  2016 рік 2017 рік 2018 рік
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  1. Оздоровча діяльність 1. Забезпечення оздоровчими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей внутрішньо-переміщених осіб, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, а також дітей, що проживають у зоні конфлікту (Донецька та Луганська області). Придбання путівок до  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей внутрішньо-переміщених осіб, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, а також дітей, що проживають у зоні конфлікту (Донецька та Луганська області)

щороку

відділи освіти, у справах сім’ї,

молоді та спорту, охорони здоров’я, агропромисло-вого розвитку, служба у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Зборівська міжрайонна виконавча дирекція Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

районний бюджет

кошти інших джерел (профспілко-ві, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатно-сті, спонсорські тощо)

бюджети міської, селищної та сільських рад

бюджет Озернянської територіаль-ної громади

300,0

30,0

20,0

10,0

320,0

40,0

30,0

20,0

340,0

50,0

40,0

30,0

охоплення організованим оздоровленням та відпочинком протягом літніх канікул дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки
      2. Організація роботи (забезпечення харчування) пришкільних, профільних таборів, таборів праці та відпочинку щороку відділ освіти райдержадміністрації

районний бюджет

(у межах бюджетних призначень)

бюджети міської, селищної та сільських рад

бюджет Озернянської територіальної громади

200,0

20,0

10,0

300,0

30,0

20,0

400,0

40,0

30,0

охоплення відпочинком протягом літніх канікул дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки щороку
  2. Організаційно-координаційна діяльність 1. Сприяння залученню підприємств агропромислового комплексу району до надання фінансової та матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу щороку відділ агропромисло-вого розвитку райдержадміністрації не потребує фінансування - - - забезпечення якісними послугами з оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу
      2. Сприяння залученню підприємств, установ та організацій усіх форм власності, благодійних організацій та фондів щодо надання фінансової допомоги в організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей соціально незахищених категорій щороку

відділи освіти, у справах сім’ї,

молоді та спорту, охорони здоров’я, управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей районної державної адміністрації

не потребує фінансування - - - покращення якості оздоровлення та відпочинку учнів
      3. Проведення зустрічей, семінарів та лекції з підлітками, схильними до правопорушень, напередодні відкриття оздоровчого сезону та під час оздоровчої кампанії щороку відділ освіти, служба у справах дітей районної державної адміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не потребує фінансування - - - покращення якості оздоровлення та відпочинку учнів
      4. Підготовка організаційно-методичних матеріалів з питань організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей щороку відділ освіти районної державної адміністрації - - - - покращення якості оздоровлення та відпочинку учнів
      5. Проведення концертних програм, вистав, театралізованих і культурологічних заходів, спортивних змагань. Розширення маршрутів туристичних поїздок, подорожей, походів щороку відділи освіти, культури і туризму, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - - - - розвиток дітей, реалізація творчих здібностей.
  3. Медичне забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей

1. Забезпечення санітарно-епідеміологічного нагляду, дотримання вимог протипожежної безпеки, нагляд за підготовкою, відкриттям та функціонуванням  пришкільних таборів, дотриманням правил безпеки під час перебування в пришкільних таборах дітей та учнівської молоді

щороку Зборівське районне лабораторне відділення Козівського міжрайонного відділу Державна установа «Тернопільсь-кий обласний лабораторний центр» Держсанепід-служби України, відділи охорони здоров’я, цивільного захисту районної державної адміністрації Не потребує фінансування - - - покращення якості оздоровлення та відпочинку учнів, збереження їх життя і здоров’я
  Кошти обласного бюджету - - -  
  Кошти районного бюджету 500,0 620,0 740,0  
  Кошти міської, селищної та сільських рад району 40,0 60,0 80,0  
  Кошти Озернянської територіальної громади 20,0 40,0 60,0  
  Кошти інших джерел 30,0 40,0 50,0  
  Всього: 590,0 760,0 930,0  
                     


Прочитано 700 разів Останнє редагування Вівторок, 25 жовтня 2016 12:32
WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

Прокоментувати:

Поля позначені зірочкою (*) обов'язкові для заповнення.